No 25. janvāra Latvijā varēs ieceļot, uzrādot tikai viena veida negatīvu Covid-19 testu

Valdība pieņēma stingrākus noteikumus visiem ieceļotājiem, nosakot, ka no 25. janvāra, lai ieceļotu Latvijā, būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas veikts pēc starptautiski atzītas precīzākās metodes. Personām, kas nesen (līdz trim mēnešiem) izslimojušas Covid-19, būs jāuzrāda ārsta izziņa, ka persona nav infekcioza.

Ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 7.februārim

Ar Covid-19 pandēmijas mazināšanu saistītie ierobežojumi valstī būs spēkā līdz 7.februārim, otrdien mediju pārstāvjus informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Ludzas nodaļa ATSĀK klientu apkalpošanu pēc iepriekšēja pieraksta

Pašizolācija aizvien jāievēro pēc atgriešanās no teju visām Eiropas valstīm

Pagājusī nedēļa nav viesusi izmaiņas valstu sarakstā, no kurām atgriežoties, Latvijā ir jāievēro pašizolācija - šī prasība aizvien ir spēkā pēc atgriešanās no visām Slimību profilakses un kontroles centra sarakstā esošajām Eiropas valstīm, izņemot Vatikānu un Islandi, liecina centra pakopotie dati.

Ludzas nodaļa DAĻĒJI SLĒGTA līdz 15. janvārim

Ludzas nodaļa daļēji slēgta

Cēsu nodaļa slēgta līdz 20. janvārim!

teksts uz zilā fona par  to, ka cēsu nodaļa slēgta līdz 20 janvārim

Turpināsim ievērot drošības pasākumus!

Turpinoties Covid-19 izplatības pieaugumam Latvijā, lemts pagarināt līdzšinējos drošības pasākumus līdz 25. janvārim. Tie attiecas gan uz klātienes tirdzniecību, precizējot pirmās nepieciešamības preču sarakstu, gan arī uz izglītības procesu. Ir pagarināta arī mājsēde, kas būs spēkā visas nedēļas nogales līdz 25. janvārim nakts stundu laikā no plkst. 22.00 līdz 5.00. 

No 15.janvāra ieceļotājiem Latvijā būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu

Lai veicinātu epidemioloģiski drošāku pārvietošanos un samazinātu Covid-19 infekcijas ievešanu valstī, valdībā nolemts no 15.janvāra pastiprināt ieceļošanas pasākumus Latvijā - ieceļojot valstī būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu, ceturtdien mikroblogošanas vietnē "Twitter" vēstīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim

Valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Rīgas 3. nodaļa DAĻĒJI SLĒGTA līdz 11. janvārim

Rīgas 3. nodaļa slēgta līdz 11. janvārim

Atgriežoties no Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes jāievēro stingra pašizolācija un lidostā jānodod Covid-19 tests

Atsākoties lidojumiem no Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes, visiem, kas ielido Latvijā, obligāti lidostā jāveic Covid-19 tests un stingri jāievēro 10 dienu pašizolācijas prasības

Valdība konceptuāli vienojas par gadumijas mājsēdi

29. decembrī notika Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēde, kurā tika izvērtēta līdzšinējo drošības pasākumu un ierobežojumu ietekme uz Covid-19 pandēmijas izplatību Latvijas sabiedrībā. Diemžēl secināts, ka joprojām cilvēku klātienes tikšanās dēļ Covid-19 izplatība ir pārāk augsta, lai veselības aprūpes sistēma arī turpmāk varētu pilnvērtīgi nodrošināt ārstēšanu visiem pacientiem.

Valmieras nodaļa slēgta līdz 8. janvārim!

Valmieras nodaļa slēgta līdz 8. janvārim

No 21. decembra tiek pārtraukti pasažieru pārvadājumi no un uz Apvienoto Karalisti

Koordinējot rīcību ar citām Eiropas Savienības valstīm, lai iespējami pasargātu sabiedrību  no jaunā koronavīrusa paveida izplatības Latvijā, Ministru kabinets lēma no 21. decembra līdz 2021. gada 1. janvārim pārtraukt pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, kā arī ar autobusiem no un uz Apvienoto Karalisti.

Fotografēšanās pases vai eID kartes noformēšanai ārkārtējas situācijas laikā

Laiku pa laikam saskaramies ar nepatiesu informāciju par Pārvaldes pakalpojumu sniegšanas procesiem. Skaidrojam, kā ārkārtējās situācijas laikā notiek fotografēšanās pases vai eID kartes noformēšanai.

No 21. decembra līdz 11. janvārim tiek pastiprināti drošības pasākumi

No 21. decembra uz trim nedēļām noteiktie drošības pasākumi būs vērsti uz to, lai ikviens no mums satiktu pēc iespējas mazāk citu cilvēku ārpus savas mājsaimniecības. Tā mēs pasargāsim sevi un citus no iespējamās inficēšanas ar Covid-19. Veselības ministrija izprot, ka tas radīs grūtības un sarežģīs ikdienu, bet vienlaikus lūdz ikvienu iedzīvotāju sadarboties, lai kopā varam mazināt infekcijas izplatību un nepārslogotu slimnīcu iespējas palīdzēt pacientiem neatliekamās situācijās.

Saņemot pakalpojumus klātienē, aicinām pievērst uzmanību 3 pamatprincipiem:

Veic iepriekšējo pierakstu

Pases un eID kartes turpinām noformēt pēc iepriekšējā pieraksta

Arī ārkārtējās situācijas laikā Pārvalde pēc iepriekšēja pieraksta turpina noformēt un izsniegt Pases un eID kartes.

Atliec PMLP apmeklējumu, ja noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija

Ārkārtējā situācija valstī ir noslēgusies, bet vairāki ierobežojumi arvien ir spēkā. Tie noteikti Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

No 7. decembra stingrāk uzraudzīs ieceļotājus

1.decembrī, Ministru kabinetam apstiprinot grozījumus noteikumos Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", Valsts robežsardze (VRS) sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policiju (VP) no 7. decembra pastiprināti uzraudzīs, vai Latvijā ieceļojošas personas ir aizpildījušas elektronisko apliecinājumu vietnē “covidpass.lv”.

Pieņemts ārkārtējās situācijas pagarinājums līdz 11. janvārim, ieviešot stingrākus drošības pasākumus un ierobežojumus

Mērķtiecīgākai Covid-19 ierobežošanai un cīņai pret vīrusa radīto apdraudējumu Latvijas iedzīvotāju veselībai un dzīvībai, tiek ieviesti stingrāki un precīzāki drošības pasākumi līdz 11. janvārim. To mērķis ir visai sabiedrībai kopīgi radīt apstākļus, kuros vīruss nevar izplatīties. Tas nozīmē, ka 2020. gada nogalē jāsasparojas svētku laiku veltīt kopīgai, bet savrupai cīņai pret vīrusu. Papildu drošības pasākumiem būs pieejams atbalsts gan uzņēmējiem, gan strādājošajiem. Vienlaikus valdība konsekventi strādā pie vakcīnas pieejamības.

Covid-19 kontaktpersonas noteiks arī darba devējs; pakalpojumus nedrīkstēs sniegt, ja cilvēks nelietos sejas masku

 17. novembrī, valdība lēma pilnveidot esošo regulējumu* piesardzības pasākumiem. Turpmāk mājas karantīna ir jāievēro ikvienai kontaktpersonai neatkarīgi no tā vai to ir noteicis Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), ģimenes ārsts vai darba vietas atbildīgā persona. Valdība arī lēma, ka būs aizliegts sniegt pakalpojumu personai, kas neievēro noteiktos drošības pasākumus (nelieto sejas masku). Jaunā kārtība stājas spēkā no 19. novembra.

No 14. oktobra mutes un deguna aizsegs obligāti jālieto publiskās vietās

Turpinot ierobežot straujo Covid-19 izplatības pieaugumu Latvijā, 13. oktobrī valdība pieņēma lēmumu, ka no 14. oktobra, mutes un deguna aizsegs ir jālieto visās publiskās vietās, tai skaitā arī Pārvaldes nodaļās.

Aktuāla informācija par personu apliecinošu dokumentu derīguma termiņu

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde atgādina, ka personu apliecinošie dokumenti (pase, personas apliecība), kuriem ārkārtējās situācijas laikā beidzās derīguma termiņš, joprojām ir derīgi personas identificēšanai Latvijā. Likumā noteikts, ka šāds dokuments ir obligāti jānomaina 60 dienu laikā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas, t.i., līdz 10. augustam.

Pases, eID kartes un uzturēšanās atļauju kartes turpinās izsniegt tikai pēc iepriekšēja pieraksta

Lai pasargātu klientus un darbiniekus, no 10. jūnija Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk – Pārvalde) personu apliecinošus dokumentus turpinās noformēt un izsniegt tikai pēc iepriekšēja pieraksta, ievērojot fizisko distancēšanos. Šādu kārtību paredzēts ievērot vismaz tik ilgi, kamēr būs spēkā Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums.

Aktuāli par personu apliecinošu dokumentu nomaiņu!

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde atgādina, ka personu apliecinošie dokumenti (pase, personas apliecība), kuriem ārkārtējās situācijas laikā beidzies derīguma termiņš, joprojām ir derīgi personas identificēšanai Latvijā. Likumā noteikts, ka šāds dokuments ir obligāti jānomaina 60 dienu laikā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde lūdz apmeklējot klientu apkalpošanas zāles lietot sejas aizsegu

Ņemot vērā COVID-19 dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju un potenciālo infekcijas izplatīšanās risku, PMLP lūdz klientus, kuri vēlas saņemt pakalpojumus klātienē, no 22.05.2020. ievērot papildu drošības pasākumu COVID-19 izplatības mazināšanai un izmantot sejas aizsegu.

Pases un eID kartes izsniegs tikai pēc iepriekšēja pieraksta

No 18. maija līdz ārkārtējas situācijas atcelšanai Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk – Pārvalde) personu apliecinošus dokumentus noformēs un izsniegs tikai pēc iepriekšēja pieraksta, atceļot pakalpojuma saņemšanas iespēju rindas kārtībā.

Izmaiņas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes klientu apkalpošanā pēc ārkārtējā stāvokļa atcelšanas

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, lai rūpētos par klientu un darbinieku drošību un veselību, kā arī, lai ierobežotu pulcēšanās radītos riskus, pieņēmusi lēmumu pēc ārkārtējā stāvokļa atcelšanas klientus apkalpot tikai pēc iepriekšēja pieraksta, atceļot pakalpojuma saņemšanas iespēju rindas kārtībā.

PMLP atsāk izsniegt sagatavotos personu apliecinošus dokumentus

Aktuāla informācija par pilsonības jautājumiem

PMLP sāk izsniegt pagaidu personas apliecības, izmantošanai elektroniskajā vidē

Svētdien, 5. aprīlī, stājās spēkā jauns likums “Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību”.

Aktualitātes migrācijas jomā

Ārzemnieki, kuriem valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā beidzies uzturēšanās termiņš, drīkst turpināt uzturēties Latvijas Republikā bez jaunas uzturēšanās atļaujas vai vīzas saņemšanas, saglabājot tiesības uz nodarbinātību, ja tādas bija noteiktas, un 30 dienu laikā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas izceļo no Latvijas Republikas.

Lietotne eParaksts mobile ir tava eID karte digitālajā vidē- piesakies

Šobrīd valstī ir izsludināts ārkārtas stāvoklis. Lai ierobežotu vīrusa izplatību, iedzīvotājus aicina strādāt attālināti un ieturēt sociālo distanci. Šobrīd ir apgrūtināta dažādu uzņēmumu un iestāžu klātienes pakalpojumu pieejamība.

Pagarināts personu apliecinoša dokumenta izmantošanas termiņš ārkārtējās situācijas laikā

PMLP pārtrauks klientu apkalpošanu klātienē

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, lai samazinātu koronvīrusa “COVID-19” izplatību, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) no šī gada 23. marta līdz ārkārtējās situācijas beigām pārtrauks klientu apkalpošanu klātienē visās 30 teritoriālajās nodaļās. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka visi iepriekšējie pieraksti PMLP pakalpojumu saņemšanai ir atcelti.

Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu (MK rīkojums)

Izmanto PMLP e-pakalpojumus!
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP), lai mazinātu nepieciešamību tieši kontaktēties ar citiem cilvēkiem klātienē, aicina izmantot PMLP e-pakalpojumus.