Precizē nosacījumus Covid-19 testu veikšanai darba vietās un ieceļojot Latvijā

30.novembrī Ministru kabineta sēdē tika veikti grozījumi MK rīkojumā Nr.720 par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, precizējot nosacījumus Covid-19 testu veikšanai darba vietās un ieceļojot Latvijā, kā arī plašākas iespējas interešu izglītības un Ziemassvētku tirdziņu organizēšanai.

Latvija aizliedz ieceļošanu no vairākām Āfrikas valstīm un ceļojumu organizēšanu uz tām

Lai pēc iespējas novērstu jaunā, potenciāli bīstamāka Covid-19 vīrusa paveida, kas pavisam nesen atklāts Dienvidāfrikas Republikā, izplatību Latvijā, valdība šodien, 26. novembrī, pieņēma lēmumu liegt izceļot un ieceļot no Dienvidāfrikas Republikas, Lesoto, Botsvānas, Zimbabves, Mozambikas, Namībijas, Svazilendas, Zambijas, Malāvijas. Liegums iebraukt neattieksies uz Latvijas valstspiederīgajiem vai ES pastāvīgajiem iedzīvotājiem ar uzturēšanās atļauju Latvijā.

Pārvalde turpina sniegt pakalpojumus pēc IEPRIEKŠĒJA pieraksta!

Mēs turpinām sniegt ierobežotu skaitu klātienes pakalpojumu visiem klientiem pēc iepriekšēja pieraksta!

No 11. oktobra uz trim mēnešiem Latvijā izsludina ārkārtējo situāciju

No pirmdienas, 11. oktobra, Latvijā uz trim mēnešiem izsludina ārkārtējo situāciju, lai apstādinātu Covid-19 infekcijas izplatības ātrumu, nepārslogotu veselības aprūpi un glābtu iespējami vairāk cilvēku dzīvības. Veselības aprūpes resursu izsīkums, jaunu Covid-19 gadījumu lielais skaits pēdējās dienās, zemā vakcinācijas aptvere un epidemioloģijas ekspertu prognozes ir apstākļu kopums, kas liek valdībai nekavējoties pieņemt lēmumu par stingriem drošības pasākumiem visā Latvijas teritorijā.

Ievēro drošības pasākumus!

Latvijā plānota ārkārtējā situācija, lai apturētu Covid-19 straujo izplatību

Krīzes vadības padome ceturtdien, 7. oktobrī, izskatīja ekspertu sagatavotos rīcības scenārijus, kā apturēt Covid-19 straujo izplatību un pēc iespējas saīsināt slimnīcu pārslodzes laiku. Visbiežāk hospitalizācija ir vajadzīga nevakcinētiem Covid-19 pacientiem, tāpēc ārkārtējās situācijas drošības pasākumi visvairāk ietekmēs cilvēkus bez derīga vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta. Ir būtiski jāsamazina cilvēku klātienes kontaktēšanās visā sabiedrībā, vienlaikus veicinot vakcinācijas aptveri.

Vakcinācija pret saslimstību ar Covid-19 gadatirgos šajā nedēļas nogalē notiks 9 pašvaldībās

Šonedēļ izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 notiks deviņās Latvijā - Staicelē, Rēzeknē, Kuldīgā, Krāslavā, Strenčos, Ventspilī, Aizkrauklē, Līvānos un Viļānos. Izbraukuma vakcinācija notiek bez iepriekšējā pieraksta, tās organizēšanā iesaistās gan pašvaldības, gan vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji, gan NBS.

COVID-19 izplatības ierobežojumi – ielūgumu un izsaukumu pieteikumi tiek padziļināti izvērtēti.

Pieteikumu papildu izvērtēšana, apstiprinot ielūgumus (vīzai) vai izsaukumus (uzturēšanās atļaujai), ja ārzemnieks, kura iebraukšanas nepieciešamība Latvijā saistīta ar komersantu saistību izpildi, ieceļo no Covid-19 izplatības AUGSTA RISKA vai ĪPAŠI AUGSTA RISKA trešajām valstīm.

Pozitīva Covid-19 testa vai testēšanās atteikšanās gadījumā, ieceļotājiem jāievēro obligāta pašizolācija

Lai novērstu Covid-19 vīrusa un tā jaunā Delta paveida izplatību Latvijā, cilvēki, kuri valstī ieceļo šķērsojot ārējo sauszemes robežu un kuriem Covid-19 testa rezultāts būs pozitīvs vai to būs atteikušies veikt, tiks nogādāti obligātās pašizolācijas ievērošanas vietā - dzīvesvietā vai uzturēšanās vietā, vai Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētajā tūristu mītnē, paredz šodien, 14. valdībā apstiprinātie grozījumi.

No 12. jūlija četrās robežšķērsošanas vietās ar Krieviju un Baltkrieviju veic Covid-19 testus

No 12. jūlija spēkā stājas jauna kārtība, kas paredz nodrošināt personām, kuras ieceļo Latvijas Republikā, šķērsojot ārējo sauszemes robežu, tūlītēju iespēju veikt Covid-19 testu četrās robežšķērsošanas vietās - “Grebņeva”, “Terehova”, “Pāternieki” un “Silene”.

Valsts nodrošinās iedzīvotāju tiesības saņemt epidemioloģiski drošus pakalpojumus klātienē

Lai īstenotu valsts pienākumu nodrošināt epidemioloģiski drošu pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem, Ministru kabinets 6. jūlijā uzdeva Tieslietu ministrijai sadarbībā ar Veselības ministriju, Labklājības ministriju, Ekonomikas ministriju un Finanšu ministriju līdz 2021.gada 14.jūlijam sagatavot nepieciešamos grozījumus normatīvajā regulējumā, nosakot pienākumus darba devējiem un iedzīvotājiem.

Robežšķērsotāju ievērībai!

Valsts robežsardze informē, ka no 16. jūnija ir būtiski atvieglota ieceļošanas kārtība Latvijā tām personām, kuras var uzrādīt Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pabeigtu vakcināciju vai pārslimošanas faktu.

Biežāk uzdotie jautājumi saistībā ar ieceļošanu Latvijā vakcinētām vai pārslimojušām personām un pārējiem

Spēkā no 2021. gada 16. jūnija

No 16. jūnija tiks atvieglotas prasības ieceļošanai Latvijā no ārvalstīm

No trešdienas, 16. jūnija, tiek atcelts nebūtisku ceļojumu aizliegums, prasība veikt Covid-19 testu un doties pašizolācijā, ieceļojot Latvijā, ja persona var uzrādīt digitālo Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pabeigtu vakcināciju vai pārslimošanas faktu.

Vai man jālieto mutes un deguna aizsegs, ja esmu izslimojis COVID-19 un/vai pilnībā vakcinējies?

Līdz ar jaunu atvieglojumu Covid-19 ierobežojošajos pasākumos stāšanos spēkā, daudzi klienti mums jautā vai, apmeklējot Pārvaldi, joprojām jālieto mutes un deguna aizsegs , ja klients izslimojis/usi Covid 19 vai pilnībā vakcinējies/usies?

No 15. jūnija publiskus pasākumus varēs apmeklēt cilvēki arī ar negatīviem Covid-19 testiem; bērniem līdz 12 gadiem tests nebūs jāveic

No 15. jūnija publiskus pasākumus varēs apmeklēt arī cilvēki ar negatīvu Covid-19 testu. Savukārt bērniem līdz 12 gadu vecumam, lai apmeklētu pasākumus kopā ar vecākiem, tests nebūs jāveic. Šādos pasākumos būs jāievēro noteiktas drošības prasības.

Līdz 21. jūnijam nebūs iespējams sazvanīt Daugavpils nodaļu

Sakarā ar darbinieku inficēšanos ar vīrusu COVID-19 un samazinātu klientu apkalpošanas kapacitāti, Daugavpils nodaļu nebūs iespējams sazvanīt līdz 21. jūnijam (ieskaitot).

Nosaka SPKC kompetenci gaisa kuģu pasažieru datu apstrādē

Otrdien, 8.jūnijā, Ministru kabinets atbalstīja likumprojektu “Grozījumi Gaisa kuģu pasažieru datu apstrādes likumā”.
Grozījumi likumprojektā veikti diviem mērķiem. Pirmkārt, grozījumi nosaka, ka Gaisa kuģu pasažieru datu reģistrā iekļautos gaisa kuģu pasažieru datus no Gaisa kuģu pasažieru datu reģistra varēs iegūt arī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) nolūkā mazināt sabiedrības veselību apdraudošas reģistrējamas infekcijas slimības, par kuru veicama epidemioloģiskā izmeklēšana,  izplatīšanos. SPKC paredzamā kompetence nav noteikta tikai Covid-19 kontroles nolūkos, bet arī citu sabiedrības veselību apdraudošu, reģistrējamu infekcijas slimību, par kurām veicama epidemioloģiskā izmeklēšana, izplatīšanās novēršanas nolūkos.

Vakcinācijas tempa pieaugums un vasaras iestāšanās ļauj spert nākamo soli, mazinot Covid-19 ierobežošanas pasākumus

1.jūnijā, izvērtējot epidemioloģisko situāciju, Ministru kabinets lēma rīkoties atbilstoši četru soļu plānam pakāpeniskai Covid-19 ierobežojošo pasākumu mazināšanai izglītībā, kultūrā, tirdzniecībā un atsevišķās citās jomās.

Vakcinētiem cilvēkiem jūnijā būs plašākas iespējas pulcēties

Vakcinētu vai Covid-19 pārslimojušu cilvēku risks saslimt ar Covid-19 ir pietiekami zems, lai jūnijā līdz ar lielāku vakcinācijas aptveri viņiem piemērotu izņēmumus no vispārējās epidemioloģiskās kārtības - plašākas iespējas pulcēties.

Apstiprina papildu atvieglojumus vakcinētām personām

Šodien, 18.maijā, Ministru kabineta sēdē apstiprināti grozījumi Ministru kabineta noteikumos*, nosakot cilvēkiem, kuri vakcinējušies vai pārslimojuši Covid-19 noteikt papildu atvieglojumus.

Pieņem nākamos papildu atvieglojumus vakcinētiem cilvēkiem

Cilvēki, kuri būs saņēmuši pilnu vakcinācijas pret Covid-19 kursu, atgriežoties Latvijā no ārzemēm, varēs neievērot pašizolāciju. Šis ir nākamais solis papildu atvieglojumu ieviešanā vakcinētām personām, par ko šodien, 13.maijā, lēma valdība. Par citām priekšrocībām plānots lemt jau tuvākajā laikā.

Uzsāk pirmo atvieglojumu ieviešanu pilnībā vakcinētām personām

29. aprīlī valdība apstiprināja Veselības ministrijas izstrādātos grozījumus noteikumos*, kas ļauj pilnībā vakcinētām personām neveikt rutīnas skrīninga testus darba pienākumu veikšanai, piemēram, ārstniecības personām, ilgstošas sociālās aprūpes centru, izglītības iestāžu darbiniekiem u.c.

Tukuma nodaļa slēgta līdz 5. maijam!

Tukuma nodaļa slēgta līdz 5. maijam

Turpinām sniegt klātienes pakalpojumus pēc iepriekšējā pieraksta

1.aprīlī valdība lēma, ka epidemioloģisko risku mazināšanai, lielākā daļa no iepriekš noteiktām epidemioloģiskās drošības prasībām un to kontrole paliek spēkā arī pēc ārkārtējās situācijas beigām.
Lai apturētu “COVID-19” izplatību un stabilizētu epidemioloģisko situāciju, Pārvaldes teritoriālajās nodaļās paliek spēkā iepriekš noteiktie drošības pasākumi, kas  jāievēro apmeklētājiem.

Spilgts grafisks attēls dzeltenā un gaiši zilā krāsā ar uzrakstu "Turpini rūpīgi ievērot drošības pasākumus!"

Valdība nostiprina drošības pasākumus ilgstošai sadzīvošanai ar Covid-19

Ministru kabinets ceturtdien, 1. aprīlī, precizēja Covid-19 saslimstības ierobežošanai nepieciešamos noteikumus, kādi būs spēkā no 7. aprīļa pēc ārkārtējās situācijas beigām. Ņemot vērā, ka pēdējās nedēļās vairs nav vērojams saslimstības kritums, valdība nostiprināja stingrus drošības pasākumus, kurus kopīgi ievērojot ir iespējams piesardzīgi paplašināt izglītības procesu un mazumtirdzniecību klātienē, kā arī privātu pulcēšanos. Ja saslimstība strauji pieaugs, Ministru kabinets var pastiprināt drošības pasākumus un ieviest jaunus ierobežojumus.

Pilnveido personu izolācijas un mājas karantīnas kontroles mehānismu

Trešdien, 24.martā, Ministru kabinets (MK) pieņēma grozījumus noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.Atbilstoši Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumam Veselības inspekcijai, veicot to personu uzraudzību, kurām noteikta mājas karantīna vai izolācija saskaņā ar Epidemioloģiskās drošības likumu, ir tiesības iesaistīt Valsts policiju un pašvaldības policiju.

Video "Vēl mazliet" - turpini ievērot Covid-19 dēļ noteiktos drošību pasākumus

Aicinām Latvijas iedzīvotājus turpināt ievērot Covid-19 dēļ noteiktos drošību pasākumus, lai drīzumā varētu sagaidīt tādu vasaru, pēc kuras ilgojamies!

Atgriežoties Latvijā no valstīm ārpus ES, obligāti jāveic tests un jāievēro 10 dienu pašizolācija

17.martā stājas spēkā jauna kārtība, kādā personai, atgriežoties Latvijā no nebūtiska ceļojuma no valstīm ārpus ES, jāveic tests iespējami tuvākajā testēšanas punktā, piemēram, lidostā, un jāievēro 10 dienu pašizolācija savā dzīvesvietā vai tūristu mītnē, lai novērstu Covid-19 vīrusa izplatību un novērstu risku inficēt citas mājsaimniecībā dzīvojošās personas. Šī kārtība būs spēkā līdz š.g. 14.aprīlim.

Ārlietu ministrija joprojām aicina bez ārkārtējas nepieciešamības nedoties ārvalstu braucienos

Ņemot vērā Ministru kabineta šā gada 9.marta lēmumu, kas no 17.marta atļauj starptautiskos pasažieru aviopārvadājumus - tai skaitā tūroperatoru organizētus pārvadājumus atpūtas nolūkos - uz un no trešajām valstīm, Ārlietu ministrija aicina ikvienu ceļotāju apzināties riskus, kas ir saistīti ar pārrobežu braucieniem pandēmijas apstākļos un vērš uzmanību uz šādiem apsvērumiem.

Mazina iespēju ievest vīrusu no citām valstīm

12. martā, Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas iniciatīvu, paredzot izdarīt grozījumus rīkojumā Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

Valdība apstiprina drošības pasākumus Covid-19 izplatības kritumam līdz Lieldienām

12. martā, Ministru kabinets  apstiprināja vairākus uzlabojumus epidemioloģiskās drošības pasākumos, lai līdz Lieldienām mērķtiecīgi nostiprinātu pašreizējo Covid-19 saslimstības krituma tendenci. Valdības apstiprinātais scenārijs primāri balstās attālinātā darba principos. No nākamās nedēļas epidemioloģiski drošākās pašvaldībās varēs nelielu daļu izglītības nodarbību īstenot ārpus telpām klātienē. Savukārt cilvēkiem, kuri par spīti aicinājumam neceļot, ierodas Latvijā no trešajām valstīm, būs par saviem līdzekļiem jātestējas un pozitīva testa gadījumā jāapmaksā pašizolācija viesnīcā.

Ar 17. martu būs atļauti aviopasažieru pārvadājumi uz trešajām valstīm

9. martā valdība lēma atcelt aizliegumu starptautiskajiem pasažieru aviopārvadājumiem uz un no trešajām valstīm. Lidojumus, tajā skaitā tūroperatoru organizētos neregulāros pasažieru atpūtas pārvadājumus, uz un no trešajām valstīm varēs veikt sākot ar 17. martu.

Valdība konceptuāli vienojas par stingru epidemioloģiskās situācijas stabilizēšanas scenāriju līdz Lieldienām

Novērtējot jauno, īpaši infekciozo, vīrusa paveidu izplatīšanās draudus Latvijā, Ministru kabinets 9. marta ārkārtas sēdē konceptuāli vienojās uz trīs nedēļām jeb līdz Lieldienām pastiprināt drošības standartus vairākās jomās, to skaitā darba vidē. Valdība šādu vienošanos panākusi, uzklausot Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupas, zinātnieku un nozaru ekspertu sagatavoto izvērtējumu par iespējamiem Covid-19 izplatības scenārijiem un līdzšinējo drošības pasākumu devumu saslimstības ierobežošanai, kā arī ietekmi uz ekonomiku.

Nedrīkstam ļaut Covid-19 trešajam vilnim Latvijā ieskrieties

Ar Covid-19 inficēto cilvēku skaits Latvijā turpina pakāpeniski samazināties – aizvadītajā nedēļā fiksēti kopumā 4667 jauni inficēšanās gadījumi ar Covid-19, salīdzinot ar 4813 jauniem gadījumiem pirms septiņām dienām, un saslimstība ir samazinājusies par 3%. Latvijas sabiedrībai kopīgiem spēkiem ir jādara viss, lai neļautu saslimstības trešajam vilnim ieskrieties un nepieciešams saslimstības līkni mazināt jau tagad.

Līdz ārkārtējās situācijas beigām Latvijā joprojām varēs ieceļot tikai būtisku un neatliekamu iemeslu dēļ

Lai ierobežotu Covid-19 vīrusa, īpaši jaunā paveida, izplatības riskus un novērstu strauju epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos, valdība lēma pagarināt jau spēkā esošos ieceļošanas ierobežojumus.

No 15. februāra Latvija tranzītā būs jāšķērso 12 stundu laikā

Ministru kabinets apstiprināja grozījumus rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, kas nosaka, ka personām, kas šķērsos Latviju tranzītā, tas būs jāizdara 12 stundu laikā pēc covidpass.lv aizpildīšanas.

Balvu nodaļa ATSĀK klientu apkalpošanu pēc iepriekšēja pieraksta

Teksts: "Balvu nodaļa šodien atsāk darbu"

Limbažu nodaļa slēgta līdz 17. februārim

Teksts baltā krāsā ar lieliem burtiem uz zilā fona "Limbažu nodaļa slēgta līdz 17. februārim"

Ārkārtējo situāciju pagarina līdz 6. aprīlim: pastiprina prasības klātienes tirdzniecībai un valsts robežas šķērsošanai

Ministru kabinets piektdien, 5. februārī, pieņēma lēmumu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 6. aprīlim. No nākamās pirmdienas, 8. februāra stāsies spēkā augstāki drošības standarti klātienes tirdzniecībā, kas ļaus spert pirmos soļus, lai atteiktos no preču sarakstiem. Daļai skolēnu un studējošo būs pieejamas klātienes konsultācijas. Savukārt ieceļot Latvijā varēs tikai neatliekamos gadījumos.

Covid-19 drošības pasākumus mazinās saskaņā ar "luksofora principu"

4. februārī Ministru kabinets atbalstīja Veselības ministrijas izstrādāto plānu Covid-19 drošības pasākumu mazināšanai pēc tā dēvētā luksofora principa. Šobrīd lemt par pakāpenisku ierobežojumu mazināšanu varēsim, kad esošie saslimstībās rādītāji samazināsies gandrīz trīs reizes.

Saņemot pakalpojumus, mutes un deguna aizsegs OBLIGĀTS

No šodienas, 3. februāra, apmeklējot publiskas pakalpojuma sniegšanas vietas, tostarp arī Pārvaldes nodaļas, sejas vairogu drīkst lietot tikai kopā ar medicīniskām vai nemedicīniskām (higiēniskās vai auduma) sejas maskām (grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumos Nr.360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai").

Ārkārtējā situācija tiks pagarināta līdz 6. aprīlim, ieviešot augstākus drošības standartus tirdzniecībā, skolās un ceļošanā

Otrdien, 2. februārī, Ministru kabinets, rūpīgi izvērtējot epidemioloģisko situāciju, konceptuāli vienojās par pieeju Covid-19 pārvaldībai Latvijā pēc 8. februāra. Diskusijas koncentrējās četrās tēmās – saslimstības samazināšanas iespēja, būtiskāki drošības pasākumi tirdzniecības jomā, starptautiska pārvietošanās, izglītības process. Detalizētus lēmumus plānots pieņemt 4. februāra Ministru kabineta sēdē. Ārkārtējo situāciju plānots pagarināt līdz 6. aprīlim, lai panāktu būtisku saslimstības samazinājumu.

Balvu nodaļa slēgta līdz 9. februārim!

Uzraksts uz tumši zilā fona "Balvu nodaļa slēgta līdz 9. februārim"

Būtiskākais, kas šobrīd jāzina ieceļotājiem Latvijā

2020. gads un nu arī jaunā gada pirmais mēnesis ieviesis virkni jauninājumu ceļošanas noteikumos: lai šķērsotu valsts robežas, ar pasi vien vairs nepietiek. Ar ko šobrīd jārēķinās, ieceļojot Latvijā, un kādi papildu dokumenti ceļotājam nepieciešami, stāsta Valsts robežsardze.

Līdz 7. februārim pagarina drošības pasākumus Covid-19 ierobežošanai

Epidemioloģiskā situācija Latvijā nedaudz stabilizējas, tomēr šobrīd vēl nav iespējams atcelt vai mīkstināt noteiktos drošības pasākumus. Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka Covid-19 infekcija turpina izplatīties un situācija Latvijā, neskatoties uz dažu pēdējo dienu uzlabojumu, ir kritiska.

No 25. janvāra Latvijā varēs ieceļot, uzrādot tikai viena veida negatīvu Covid-19 testu

Valdība pieņēma stingrākus noteikumus visiem ieceļotājiem, nosakot, ka no 25. janvāra, lai ieceļotu Latvijā, būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas veikts pēc starptautiski atzītas precīzākās metodes. Personām, kas nesen (līdz trim mēnešiem) izslimojušas Covid-19, būs jāuzrāda ārsta izziņa, ka persona nav infekcioza.

Ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 7.februārim

Ar Covid-19 pandēmijas mazināšanu saistītie ierobežojumi valstī būs spēkā līdz 7.februārim, otrdien mediju pārstāvjus informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Ludzas nodaļa ATSĀK klientu apkalpošanu pēc iepriekšēja pieraksta

Pašizolācija aizvien jāievēro pēc atgriešanās no teju visām Eiropas valstīm

Pagājusī nedēļa nav viesusi izmaiņas valstu sarakstā, no kurām atgriežoties, Latvijā ir jāievēro pašizolācija - šī prasība aizvien ir spēkā pēc atgriešanās no visām Slimību profilakses un kontroles centra sarakstā esošajām Eiropas valstīm, izņemot Vatikānu un Islandi, liecina centra pakopotie dati.

Ludzas nodaļa DAĻĒJI SLĒGTA līdz 15. janvārim

Ludzas nodaļa daļēji slēgta

Cēsu nodaļa slēgta līdz 20. janvārim!

teksts uz zilā fona par  to, ka cēsu nodaļa slēgta līdz 20 janvārim

Turpināsim ievērot drošības pasākumus!

Turpinoties Covid-19 izplatības pieaugumam Latvijā, lemts pagarināt līdzšinējos drošības pasākumus līdz 25. janvārim. Tie attiecas gan uz klātienes tirdzniecību, precizējot pirmās nepieciešamības preču sarakstu, gan arī uz izglītības procesu. Ir pagarināta arī mājsēde, kas būs spēkā visas nedēļas nogales līdz 25. janvārim nakts stundu laikā no plkst. 22.00 līdz 5.00. 

No 15.janvāra ieceļotājiem Latvijā būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu

Lai veicinātu epidemioloģiski drošāku pārvietošanos un samazinātu Covid-19 infekcijas ievešanu valstī, valdībā nolemts no 15.janvāra pastiprināt ieceļošanas pasākumus Latvijā - ieceļojot valstī būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu, ceturtdien mikroblogošanas vietnē "Twitter" vēstīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim

Valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Rīgas 3. nodaļa DAĻĒJI SLĒGTA līdz 11. janvārim

Rīgas 3. nodaļa slēgta līdz 11. janvārim

Atgriežoties no Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes jāievēro stingra pašizolācija un lidostā jānodod Covid-19 tests

Atsākoties lidojumiem no Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes, visiem, kas ielido Latvijā, obligāti lidostā jāveic Covid-19 tests un stingri jāievēro 10 dienu pašizolācijas prasības

Valdība konceptuāli vienojas par gadumijas mājsēdi

29. decembrī notika Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēde, kurā tika izvērtēta līdzšinējo drošības pasākumu un ierobežojumu ietekme uz Covid-19 pandēmijas izplatību Latvijas sabiedrībā. Diemžēl secināts, ka joprojām cilvēku klātienes tikšanās dēļ Covid-19 izplatība ir pārāk augsta, lai veselības aprūpes sistēma arī turpmāk varētu pilnvērtīgi nodrošināt ārstēšanu visiem pacientiem.

Valmieras nodaļa slēgta līdz 8. janvārim!

Valmieras nodaļa slēgta līdz 8. janvārim

No 21. decembra tiek pārtraukti pasažieru pārvadājumi no un uz Apvienoto Karalisti

Koordinējot rīcību ar citām Eiropas Savienības valstīm, lai iespējami pasargātu sabiedrību  no jaunā koronavīrusa paveida izplatības Latvijā, Ministru kabinets lēma no 21. decembra līdz 2021. gada 1. janvārim pārtraukt pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, kā arī ar autobusiem no un uz Apvienoto Karalisti.

Fotografēšanās pases vai eID kartes noformēšanai ārkārtējas situācijas laikā

Laiku pa laikam saskaramies ar nepatiesu informāciju par Pārvaldes pakalpojumu sniegšanas procesiem. Skaidrojam, kā ārkārtējās situācijas laikā notiek fotografēšanās pases vai eID kartes noformēšanai.

No 21. decembra līdz 11. janvārim tiek pastiprināti drošības pasākumi

No 21. decembra uz trim nedēļām noteiktie drošības pasākumi būs vērsti uz to, lai ikviens no mums satiktu pēc iespējas mazāk citu cilvēku ārpus savas mājsaimniecības. Tā mēs pasargāsim sevi un citus no iespējamās inficēšanas ar Covid-19. Veselības ministrija izprot, ka tas radīs grūtības un sarežģīs ikdienu, bet vienlaikus lūdz ikvienu iedzīvotāju sadarboties, lai kopā varam mazināt infekcijas izplatību un nepārslogotu slimnīcu iespējas palīdzēt pacientiem neatliekamās situācijās.

Saņemot pakalpojumus klātienē, aicinām pievērst uzmanību 3 pamatprincipiem:

Veic iepriekšējo pierakstu

Pases un eID kartes turpinām noformēt pēc iepriekšējā pieraksta

Arī ārkārtējās situācijas laikā Pārvalde pēc iepriekšēja pieraksta turpina noformēt un izsniegt Pases un eID kartes.

Atliec PMLP apmeklējumu, ja noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija

Ārkārtējā situācija valstī ir noslēgusies, bet vairāki ierobežojumi arvien ir spēkā. Tie noteikti Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

No 7. decembra stingrāk uzraudzīs ieceļotājus

1.decembrī, Ministru kabinetam apstiprinot grozījumus noteikumos Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", Valsts robežsardze (VRS) sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policiju (VP) no 7. decembra pastiprināti uzraudzīs, vai Latvijā ieceļojošas personas ir aizpildījušas elektronisko apliecinājumu vietnē “covidpass.lv”.

Pieņemts ārkārtējās situācijas pagarinājums līdz 11. janvārim, ieviešot stingrākus drošības pasākumus un ierobežojumus

Mērķtiecīgākai Covid-19 ierobežošanai un cīņai pret vīrusa radīto apdraudējumu Latvijas iedzīvotāju veselībai un dzīvībai, tiek ieviesti stingrāki un precīzāki drošības pasākumi līdz 11. janvārim. To mērķis ir visai sabiedrībai kopīgi radīt apstākļus, kuros vīruss nevar izplatīties. Tas nozīmē, ka 2020. gada nogalē jāsasparojas svētku laiku veltīt kopīgai, bet savrupai cīņai pret vīrusu. Papildu drošības pasākumiem būs pieejams atbalsts gan uzņēmējiem, gan strādājošajiem. Vienlaikus valdība konsekventi strādā pie vakcīnas pieejamības.

Covid-19 kontaktpersonas noteiks arī darba devējs; pakalpojumus nedrīkstēs sniegt, ja cilvēks nelietos sejas masku

 17. novembrī, valdība lēma pilnveidot esošo regulējumu* piesardzības pasākumiem. Turpmāk mājas karantīna ir jāievēro ikvienai kontaktpersonai neatkarīgi no tā vai to ir noteicis Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), ģimenes ārsts vai darba vietas atbildīgā persona. Valdība arī lēma, ka būs aizliegts sniegt pakalpojumu personai, kas neievēro noteiktos drošības pasākumus (nelieto sejas masku). Jaunā kārtība stājas spēkā no 19. novembra.

No 14. oktobra mutes un deguna aizsegs obligāti jālieto publiskās vietās

Turpinot ierobežot straujo Covid-19 izplatības pieaugumu Latvijā, 13. oktobrī valdība pieņēma lēmumu, ka no 14. oktobra, mutes un deguna aizsegs ir jālieto visās publiskās vietās, tai skaitā arī Pārvaldes nodaļās.

Aktuāla informācija par personu apliecinošu dokumentu derīguma termiņu

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde atgādina, ka personu apliecinošie dokumenti (pase, personas apliecība), kuriem ārkārtējās situācijas laikā beidzās derīguma termiņš, joprojām ir derīgi personas identificēšanai Latvijā. Likumā noteikts, ka šāds dokuments ir obligāti jānomaina 60 dienu laikā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas, t.i., līdz 10. augustam.

Pases, eID kartes un uzturēšanās atļauju kartes turpinās izsniegt tikai pēc iepriekšēja pieraksta

Lai pasargātu klientus un darbiniekus, no 10. jūnija Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk – Pārvalde) personu apliecinošus dokumentus turpinās noformēt un izsniegt tikai pēc iepriekšēja pieraksta, ievērojot fizisko distancēšanos. Šādu kārtību paredzēts ievērot vismaz tik ilgi, kamēr būs spēkā Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums.

Aktuāli par personu apliecinošu dokumentu nomaiņu!

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde atgādina, ka personu apliecinošie dokumenti (pase, personas apliecība), kuriem ārkārtējās situācijas laikā beidzies derīguma termiņš, joprojām ir derīgi personas identificēšanai Latvijā. Likumā noteikts, ka šāds dokuments ir obligāti jānomaina 60 dienu laikā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde lūdz apmeklējot klientu apkalpošanas zāles lietot sejas aizsegu

Ņemot vērā COVID-19 dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju un potenciālo infekcijas izplatīšanās risku, PMLP lūdz klientus, kuri vēlas saņemt pakalpojumus klātienē, no 22.05.2020. ievērot papildu drošības pasākumu COVID-19 izplatības mazināšanai un izmantot sejas aizsegu.

Pases un eID kartes izsniegs tikai pēc iepriekšēja pieraksta

No 18. maija līdz ārkārtējas situācijas atcelšanai Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk – Pārvalde) personu apliecinošus dokumentus noformēs un izsniegs tikai pēc iepriekšēja pieraksta, atceļot pakalpojuma saņemšanas iespēju rindas kārtībā.

Izmaiņas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes klientu apkalpošanā pēc ārkārtējā stāvokļa atcelšanas

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, lai rūpētos par klientu un darbinieku drošību un veselību, kā arī, lai ierobežotu pulcēšanās radītos riskus, pieņēmusi lēmumu pēc ārkārtējā stāvokļa atcelšanas klientus apkalpot tikai pēc iepriekšēja pieraksta, atceļot pakalpojuma saņemšanas iespēju rindas kārtībā.

PMLP atsāk izsniegt sagatavotos personu apliecinošus dokumentus

Aktuāla informācija par pilsonības jautājumiem

PMLP sāk izsniegt pagaidu personas apliecības, izmantošanai elektroniskajā vidē

Svētdien, 5. aprīlī, stājās spēkā jauns likums “Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību”.

Aktualitātes migrācijas jomā

Ārzemnieki, kuriem valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā beidzies uzturēšanās termiņš, drīkst turpināt uzturēties Latvijas Republikā bez jaunas uzturēšanās atļaujas vai vīzas saņemšanas, saglabājot tiesības uz nodarbinātību, ja tādas bija noteiktas, un 30 dienu laikā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas izceļo no Latvijas Republikas.

Lietotne eParaksts mobile ir tava eID karte digitālajā vidē- piesakies

Šobrīd valstī ir izsludināts ārkārtas stāvoklis. Lai ierobežotu vīrusa izplatību, iedzīvotājus aicina strādāt attālināti un ieturēt sociālo distanci. Šobrīd ir apgrūtināta dažādu uzņēmumu un iestāžu klātienes pakalpojumu pieejamība.

Pagarināts personu apliecinoša dokumenta izmantošanas termiņš ārkārtējās situācijas laikā

PMLP pārtrauks klientu apkalpošanu klātienē

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, lai samazinātu koronvīrusa “COVID-19” izplatību, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) no šī gada 23. marta līdz ārkārtējās situācijas beigām pārtrauks klientu apkalpošanu klātienē visās 30 teritoriālajās nodaļās. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka visi iepriekšējie pieraksti PMLP pakalpojumu saņemšanai ir atcelti.

Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu (MK rīkojums)

Izmanto PMLP e-pakalpojumus!
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP), lai mazinātu nepieciešamību tieši kontaktēties ar citiem cilvēkiem klātienē, aicina izmantot PMLP e-pakalpojumus.