Covid-19 Jaunumi
Tukša lidmašīna

Ņemot vērā Ministru kabineta šā gada 9.marta lēmumu, kas no 17.marta atļauj starptautiskos pasažieru aviopārvadājumus - tai skaitā tūroperatoru organizētus pārvadājumus atpūtas nolūkos - uz un no trešajām valstīm, Ārlietu ministrija aicina ikvienu ceļotāju apzināties riskus, kas ir saistīti ar pārrobežu braucieniem pandēmijas apstākļos un vērš uzmanību uz šādiem apsvērumiem.

Ārlietu ministrija aicina maksimāli izvairīties no ārvalstu braucieniem un neceļot bez būtiskas nepieciešamības. Jo sevišķi tas attiecas uz valstīm ar augstiem vai vidējiem saslimstības rādītājiem.

Pirms došanās uz ārvalstīm Ārlietu ministrija stingri aicina ņemt vērā gan ārvalstu valdību, gan pasažieru pārvadātāju (piemēram, aviokompāniju), gan lidostu noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Izvērsta informācija pieejama šeit.

Attiecībā uz tūroperatoru organizētiem atpūtas braucieniem Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ļoti rūpīgi iepazīties ar tūrisma pakalpojuma un ceļojumu apdrošinātāja noteikumiem, tai skaitā attiecībā uz izdevumiem, kas radīsies, ja ceļotājs nevarēs atgriezties Latvijā ieplānotajā laikā konstatētas Covid-19 saslimšanas vai kontaktpersonas statusa noteikšanas dēļ.

Ārlietu ministrija vērš uzmanību, ka medicīnas pakalpojumu saņemšana ārvalstīs, tai skaitā ārpus Eiropas, notiek atbilstoši vietējiem standartiem. Ceļotāju atgriešanos Latvijā nodrošina tūroperators vai ceļotājs pats, izmantojot komerclidojumus.

Joprojām ir spēkā prasība, ka visām personām pirms atgriešanās Latvijā ir jāaizpilda elektroniskā anketa covidpass.lv un jāuzrāda ne agrāk kā 72h pirms ceļošanas veikts negatīva Covd-19 testa rezultāts, kā arī jāievēro 10 dienu pašizolācija. Personām, kas ieceļo Latvijā ar tiešajiem avioreisiem, šķērsojot ES ārējo robežu, ir jāveic otrs Covid-19 tests uzreiz pēc ieceļošanas Latvijā. Ja testa rezultāts ir negatīvs, personai jāveic 10 dienu pašizolēšanās savā dzīvesvietā. Pozitīva testa rezultāta gadījumā, vai ja tests nav veikts, personai ir jāizolējas viesnīcā. Testa un viesnīcas izmaksas sedz ceļotājs. Izsmeļoša informācija par šo kārtību, kā arī izņēmumi no šīm prasībām norādīti Ministru kabineta noteikumu Nr.360 56.4 - 56.5 punktā.

Personu kategorijas, kas ir tiesīgas ieceļot Latvijā no trešajām valstīm, paliek nemainīgas. Šo personu izsmeļošs uzskaitījums ir sniegts Ministru kabineta noteikumu Nr.360 37.punktā.

Tāpat netiek mainīti stingri noteiktie iemesli, kuru dēļ drīkst ieceļot Latvijā no ES, EEZ valstīm, Šveices un Apvienotās Karalistes. No šīm valstīm Latvijā drīkst ieceļot tikai to iemeslu dēļ, kas uzskaitīti Ministru kabineta rīkojuma Nr.655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" 5.49.1 punktā.

Sagatavoja: 

Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;

E-pasts: media@mfa.gov.lv
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv