Covid-19 Jaunumi
Sieviete, kura gaida pie lidmašīnas loga, vērojot pa logu lidmašīnu, kas gatavojas reisam

Piektdien, 12. martā, Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas iniciatīvu, paredzot izdarīt grozījumus rīkojumā Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

Grozījumi paredz Valsts robežsardzei veikt pastiprinātu dokumentu (Covid-19 PĶR testa rezultātu vai citu medicīnisku dokumentu, kas apliecina, ka persona nav infekcioza) uzraudzību personām, kuras šķērso ārējo robežu ar gaisa kuģi, ieceļojot Latvijā. Diskusijās par iespēju atļaut paplašināt ceļošanas iespējas ar gaisa kuģi, tai skaitā, no valstīm ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas vai Šveices Konfederācijas tika uzsvērta nepieciešamība arī pastiprināt uzraudzības pasākumus.

Tāpat grozījumi paredz, ka pēc Valsts robežsardzes amatpersonas pieprasījuma pārvadātājs, kas ārzemnieku nogādā citā valstī tranzītā caur Latvijas Republiku, bet kuram ir atteikta ieceļošana nākamajā ceļošanas tranzīta valstī vai galamērķa valstī, nogādā to uz valsti, no kuras viņš atvests vai valstī, kas izsniegusi ceļošanas dokumentu, vai jebkādā citā valstī, kurā ārzemnieka ieceļošana ir garantēta.

Šāda prasība nodrošinās ceļotājiem garantiju, ka tie tiks nogādāti valstī, kur ir to dzīvesvieta vai vismaz tiesības uzturēties ilgāku laiku. Tādējādi mazinās ceļotāju nenoteiktība situācijas, meklējot iespējas atgriezties savā uzturēšanās vietā.

Grozījumi ieviesti, lai mazinātu iespēju, ka personas Latvijā ieceļo no citām valstīm, būdamas inficējušās ar COVID-19 vīrusu. Tāpat grozījumu mērķis ir nevairot vīrusa izplatību Latvijā un neievest COVID-19 vīrusa iespējamos jaunos paveidus.

Sagatavoja:
Iekšlietu ministrijas Komunikācijas nodaļa