Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas
Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvalde
homeSākums sitemapLapas karte Teksta versija

Saskaņā ar Personu apliecinošu dokumentu likumu no 15 gadu vecuma sasniegšanas personas rīcībā ir jābūt vismaz vienam derīgam personu apliecinošam dokumentam – pasei vai personas apliecībai (eID). Var izvēlēties arī abus šos dokumentus.

Dodoties ceļojumā, personu apliecinošam dokumentam ir jābūt arī bērniem. 

passport-cover-image

Pilsoņa pase

Pilsoņa pase ir personu un personas tiesisko statusu apliecinošs un ceļošanas dokuments. Pasi izsniedz Latvijas Republikas pilsoņiem, kuri ir reģistrēti Iedzīvotāju reģistrā.

learn_more
passport-cover-image

Nepilsoņa pase

Nepilsoņa pase ir personu un personas tiesisko statusu apliecinošs un ceļošanas dokuments. Pasi izsniedz Latvijā dzīvojošiem bijušās PSRS pilsoņiem, kuri ir reģistrēti Iedzīvotāju reģistrā un nav Latvijas Republikas pilsoņi, kā arī nav bijuši citas valsts pilsoņi.

learn_more
passport-cover-image

Bezvalstnieka ceļošanas dokuments

Bezvalstnieka ceļošanas dokuments apliecina tā turētāja identitāti un paredzēts ceļošanai uz ārvalstīm. To izsniedz personām, kurām saskaņā ar "Bezvalstnieku likumu" piešķirts bezvalstnieka statuss.

learn_more
passport-cover-image

Bēgļa ceļošanas dokuments

Bēgļa ceļošanas dokuments apliecina tā turētāja identitāti un paredzēts ceļošanai uz ārvalstīm. To izsniedz personām, kurām saskaņā ar Patvēruma likumu piešķirts bēgļa statuss.

learn_more
passport-cover-image

Ceļošanas dokuments (Alternatīvais statuss)

Alternatīvā statusa ceļošanas dokuments apliecina tā turētāja identitāti un paredzēts ceļošanai uz ārvalstīm. To izsniedz personai, kura saskaņā ar Patvēruma likumu piešķirts alternatīvais statuss, un kura nav derīga savas pilsonības valsts izdota ceļošanas dokumenta un nav iespējams to saņemt

learn_more
passport-cover-image

Diplomātiskā pase

Diplomātiskā pase ir personu apliecinošs un ceļošanas dokuments. Pases turētājs ir oficiāls Latvijas Republikas pārstāvis ārvalstīs. Diplomātisko pasi izsniedz Ārlietu ministrija.

learn_more
passport-cover-image

Dienesta pase

Latvijas dienesta pase ir personu apliecinošs un ceļošanas dokuments, kuru izsniedz valsts vadošām amatpersonām vai personām, kuras saskaņā ar likumdošanu ir darba vai civildienesta attiecībās ar valsti, un kurām nav tiesību saņemt diplomātisko pasi. Dienesta pasi izsniedz Ārlietu ministrija.

learn_more

INFORMĀCIJA

PMLP teritoriālo nodaļu darba laiks (izņemot Rīgas 1. nodaļu)

Pirmdiena 09:00 - 16:30
Otrdiena 09:00 - 16:30
Trešdiena 09:00 - 16:30
Ceturtdiena 09:00 - 16:30
Piektdiena 09:00 - 16:00

Kontakti

Tālrunis informācijai
+371 67209400

sarunas var tikt ierakstītas
Tālruņi iepriekšējam pierakstam SKATĪT ŠEIT

Nodaļu atrašanās

facilities