Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas
Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvalde
homeSākums YouTube sitemapLapas karte Teksta versija

PERSONU APLIECINOŠU DOKUMENTU NOFORMĒŠANA

Saskaņā ar Personu apliecinošu dokumentu likumu Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem no 15 gadu vecuma sasniegšanas personas rīcībā ir jābūt vismaz vienam derīgam personu apliecinošam dokumentam - pasei vai personas apliecībai (eID kartei). Var izvēlēties arī abus šos dokumentus.

Informējam! 

No 2023.gada 1.janvāra personas apliecība (eID karte) būs obligāts personu apliecinošs dokuments Latvijas pilsonim vai nepilsonim, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu (grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā stāsies spēkā 2021.gada 1.janvārī).

Līdz ar to jau no 2021.gada 1.janvāra Latvijas pilsonim vai nepilsonim, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu, pasi izsniegs, ja viņam būs derīga personas apliecība (eID karte), vai pasi izsniegs vienlaikus ar personas apliecību (eID karti).

Vienlaikus ar šiem grozījumiem Personu apliecinošu dokumentu likumā ir noteiktas dažas personu grupas, uz kurām nosacījums par personas apliecību (eID kartes) kā obligātu personu apliecinošu dokumentu attiecināms ilgākā pārejas periodā, proti, no 2021.gada 1.janvāra līdz 2030.gada 31.decembrim. Šo personu grupu uzskaitījums atrodams ŠEIT.

Lai izvairītos no rindām, kas varētu rasties, ja personas apliecības saņemšanu atstāsiet uz pēdējo brīdi, aicinām savlaicīgi iesniegt dokumentus personas apliecības (eID kartes) saņemšanai, lai 2023.gada 1.janvārī Jūsu rīcībā būtu personas apliecība (eID karte)! 

 

Dokumentu veidi

Pilsoņa pase

Nepilsoņa pase

Bezvalstnieka ceļošanas dokuments

Bēgļa ceļošanas dokuments

Ceļošanas dokuments (alternatīvais statuss)

 

♦ Pilsoņa personas apliecība (eID karte)

♦ Nepilsoņa personas apliecība (eID karte)

♦ Eiropas savienības dalībvalstis pilsoņa personas apliecība (eID karte)

♦ Uzturēšanās atļauja  (eID)

♦ Ceļošanas dokuments (alternatīvais statuss)

  INFORMĀCIJA

  Kontakti

  Tālrunis informācijai
  +371 67209400

  P, O, T, C  plkst. 8:30 - plkst. 16:00
  Piektdien plkst. 9:00 - plkst. 15:00
  Sarunas var tikt ierakstītas!

  Kontakti iepriekšējam pierakstam SKATĪT ŠEIT

  Nodaļu atrašanās

  facilities