Jaunumi
Sievietes rokā: pase un eID karte

Zini un atceries svarīgāko par savu pasi vai eID karti!

1. Vienmēr seko līdzi pases un personas apliecības - eID kartes derīguma termiņam!

 • Mēneša laikā pēc dokumenta derīguma termiņa beigām  jānoformē jauni personu apliecinoši dokumenti un iepriekšējos iesniegtos personas apliecinošos dokumentus nodot izdevējiestādei.

2. Pase un eID karte ir valsts īpašums.

 • Personu apliecinošs dokuments nav konkrētā cilvēka, bet gan Latvijas Republikas īpašums.
 • Dokumentus - pasi un personas apliecību(eID karti) NEDRĪKST bojāt, izmest un iznīcināt, kad tie kļūst lietošanai nederīgi, t.sk. kad beidzies to derīguma termiņš!
 • Ikviena dokumenta turētāja pienākums ir rūpīgi glabāt savu pasi un/vai eID karti!

3. Ja pase vai eID karte nozagta, nekavējoties ziņo par to Pārvaldei vai Valsts policijai.

 • Lai paziņotu, ka personu apliecinošais dokuments ir zudis, nekavējoties vērsies Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, rakstot brīvas formas iesniegumu un nosūtot to pa pastu (Čiekurkalna 1. līnija 1, k-3, LV-1026, Rīga) vai uz e-pastu pasts@pmlp.gov.lv, parakstot to ar drošu elektronisko parakstu, vai atsūti iesniegumu, izmantojot e-adresi vai vērsies ar attiecīgu iesniegumu Valsts policijā.

Atceries! Ja eID kartē iekļautie sertifikāti bija aktivizēti, tad, lai apturētu eID kartē iekļauto aktivizēto sertifikātu darbību, nekavējoties jāzvana Latvijas Valsts radio un televīzijas centram pa tālruni 67108787.

 • Ja atrodi cita cilvēka pasi vai eID karti, tā jānodod Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, Valsts policijai vai Valsts robežsardzei.

4. Ja esi pazaudējis pasi vai eID karti, nekavējoties ziņo par to Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei.

1. Paziņo par pases un/vai personas apliecības  zudumu. Vērsies Pārvaldē, rakstot brīvas formas iesniegumu un nosūti to pa pastu (Čiekurkalna 1. līnija 1, k-3, LV-1026, Rīga) vai uz e-pastu pasts@pmlp.gov.lv, parakstot to ar drošu elektronisko parakstu, vai atsūti iesniegumu e-adresē.

Atceries! Ja eID kartē iekļautie sertifikāti bija aktivizēti, tad, lai apturētu eID kartē iekļauto aktivizēto sertifikātu darbību, nekavējoties jāzvana Latvijas Valsts radio un televīzijas centram pa tālruni 67108787.

2.Dodiesuz jebkuru no Pārvaldes teritoriālajām nodaļām un noformē jaunu personu apliecinošu dokumentu.

5. Ja maini personas kodu vai stājies laulībā, mainot uzvārdu, tad jāmaina arī pase un/vai eID karte.

 • Mainot uzvārdu, iepriekš izsniegtie personu apliecinošie dokumenti kļūst nederīgi.
 • Nepieciešams nomainīt arī citus dokumentus, piemēram, autovadītāja apliecību, bankas kartes.
 • Pārbaudīt,vai Tavos personas datos parādās jaunais uzvārds, iespējams, izmantojot bezmaksas e-pakalpojumu “Mani dati Fizisko personu reģistrā.

Plašāk ŠEIT.

6. Ja personu apliecinošs dokuments nepieciešams ceļošanai ārpus Latvijas, bērnam pasi vai eID karti iespējams noformēt tiklīdz bērns ir reģistrēts FPRIS un viņam ir piešķirts personas kods.

 • Pasi vai eID karti izsniedz pēc bērna mātes vai tēva, vai likumiskā pārstāvja lūguma. Tas nozīmē, ka vienam no vecākiem vai citam likumiskajam pārstāvim, vai pilnvarotajam pārstāvim  kopā ar bērnu jādodas uz jebkuru no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajām nodaļām.

Plašāk par to ŠEIT.

7. Ierakstu par bērnu vecāka pasē iespējams veikt bez maksas.

Plašāk lasi ŠEIT.

Lai noformētu jaunu eID karti vai pasi, jādodās uz Pārvaldes teritoriālo nodaļu, kur noformē un izsniedz pases un eID kartes rindas kārtībā vai veicot iepriekšējo pierakstu kādā no Pārvaldes teritoriālajām nodaļām, izmantojot:

 1. tiešsaistes pieraksta sistēmu Pārvaldes mājaslapā: https://bit.ly/2Wmpdfj
 2. vai iepriekšēja pieraksta lietotni Qticket - Google Play bit.ly/3qD7nh0 vai App Store apple.co/3bCQoXS;

Balvu, Gulbenes, Preiļu, Valkas nodaļās, kā arī Smiltenes filiālē  aicinām veikt pierakstu, izmantojot e-pastu vai zvanot.