Jaunumi PMLP30
Mazs zēns uz grīdas skatās karti

Skaidrojam, kam jāpievērš uzmanība, plānojot noformēt bērna pasi vai eID karti.

Par personu apliecinoša dokumenta noformēšanu

Ja personu apliecinošs dokuments nepieciešams ceļošanai ārpus Latvijas, bērna pasi vai eID karti iespējams noformēt tiklīdz bērns saņem dzimšanas apliecību.

Pasi vai eID karti izsniedz pēc bērna mātes vai tēva, vai likumiskā pārstāvja lūguma.  Tas nozīmē, ka vienam no vecākiem vai citam likumiskajam pārstāvim, vai pilnvarotajam pārstāvim  kopā ar bērnu jādodas uz jebkuru no Pārvaldes teritoriālajām nodaļām, kur jāuzrāda: 

  • bērna dzimšanas apliecība, ja pase, eID karte nav bijusi izsniegta;
  • bērna iepriekšējā pase, eID karte, ja šāds dokuments ir bijis izsniegts.

Ja bērnu iespējams nofotografēt - tas patstāvīgi sēž un noteiktajā brīdī ļaujas fotografēties - fotografēšana notiek Pārvaldes nodaļā uz vietas.

Ja bērna fotografēšana nav iespējama, iekļaušanai personu apliecinošajā dokumentā jāiesniedz fotodarbnīcā izgatavota fotogrāfija.

Svarīgi atcerēties, ka iekļaušanai personu apliecinošā dokumentā ir iespējams izmantot tikai tādas fotogrāfijas, kas izgatavotas profesionālos fotosalonos, un to apliecina fotogrāfijas otrā pusē uzspiests fotodarbnīcas spiedogs ar fotogrāfijas  izgatavošanas datumu.

Fotogrāfija nedrīkst būt vecāka par 3 mēnešiem, un tai jāatbilst visiem nosacījumiem, kas minēti Personu apliecinošo dokumentu noteikumos

Atgādinām, ka privāti izgatavotās vai momentfoto kabīnēs izgatavotās fotogrāfijas nav derīgas iekļaušanai personu apliecinošā dokumentā!

Par personu apliecinoša dokumenta derīguma termiņu

Bērniem līdz 4 gadu vecumam personu apliecinošu dokumentu izdod:

  • uz diviem gadiem;
  • vai uz ceļojuma laiku, ja tas ir ilgāks par diviem gadiem, bet ne ilgāk par pieciem gadiem.

Beidzoties pases vai eID kartes derīguma termiņam līdz 4 gadu vecumam, dokuments  jāmaina tajā gadījumā, ja tas nepieciešams ceļošanai.

Par valsts nodevu

Pases izsniegšana bērnam, kurš nav sasniedzis 20 gadu vecumu, 10 darbdienu laikā maksā 15 eiro, bet 2 darbdienu laikā - 30 eiro.

Savukārt eID kartes noformēšana 10 darbdienu laikā maksā 5 eiro, bet 2 darbdienu laikā - 15 eiro.

Plašāk par to, kā pieteikt iepriekšēju pierakstu, bērnu dokumentu noformēšanai: https://bit.ly/2ZYOqy4

Pirms ceļojuma pārliecinies, ka Tavā rīcībā ir visi nepieciešamie dokumenti bērnu ceļošanai!

Papildu informāciju par robežas šķērsošanu  var iegūt, zvanot Valsts robežsardzei: +371 67075616.