Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā papildināti atbalsta mehānismi uzturēšanās, darba un izglītības jomā

5.aprīlī Ministru kabinets pieņēma grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas paredz vairākus atbalsta mehānismus uzturēšanās, darba un izglītības jautājumos Ukrainas bēgļiem.  Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā Ukrainas bēgļiem ir noteiktas atvieglotas prasības dažādu pakalpojumu saņemšanai Latvijā, kā arī izglītības un nodarbinātības jomās.

PMLP, VRS un VUGD turpina darbu Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem Kaļķu ielā 1
No 21. marta Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk – PMLP), Valsts robežsardze (turpmāk – VRS) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (turpmāk – VUGD) turpina darbu Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem Kaļķu ielā 1, identificējot Ukrainas civiliedzīvotājus, pieņemot vīzu un uzturēšanās atļauju pieteikumus un nodrošinot iespēju atrast mājokli Rīgā vai kādā citā pašvaldībā.

No 21. marta Rīgas atbalsta centrs Ukrainas iedzīvotājiem atradīsies Kaļķu ielā 1, Rīgā
No 21.marta Rīgas atbalsta centrs Ukrainas iedzīvotājiem atradīsies bijušajā Rīgas Tehniskās universitātes ēkā Kaļķu ielā 1. Līdz 18.martam klientu apkalpošana turpinās vienotajā atbalsta centrā Rīgas Kongresu namā.

Saeima pieņem likumu Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam
Ceturtdien, 3.martā, Saeima otrajā – galīgajā – lasījumā pieņēma par steidzamu atzīto Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumu.

Ministru kabinets uz Saeimu virzīs Iekšlietu ministrijas sagatavoto likumprojektu Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam
1. martā Ministru kabinets atbalstīja iesniegšanai izskatīšanai Saeimā Iekšlietu ministrijas sagatavoto likumprojektu “Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likums”. Likumprojekta mērķis ir sniegt atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri izceļo no Ukrainas vai kuri nevar atgriezties Ukrainā saistībā ar Krievijas Federācijas izraisīto karu, kā arī sniegt vispārēju atbalstu Ukrainas sabiedrībai.

Valsts vienotais informatīvais tālrunis “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” uzsāk darbu
Lai sniegtu būtiskāko informāciju par atbalsta sniegšanas un saņemšanas iespējām Ukrainas civiliedzīvotājiem vienuviet, darbu uzsācis Sabiedrības integrācijas fonda izveidotais vienotais informatīvais tālrunis – “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” – 27 380 380.
Avots: Sabiedrības integrācijas fonds

Informācija par ierašanos un uzturēšanos Latvijā
Latvijas valsts nodrošinās Ukrainas pilsoņiem, kuri izceļo no Ukrainas militārā konflikta dēļ, mītnes vietu, pārtiku un cita veida palīdzību.

Par atbalsta Ukrainas iedzīvotājiem koordinēšanu
Augstu novērtējam un saprotam sabiedrības vēlmi atbalstīt līdzcilvēkus Ukrainā, sniedzot dažāda veida palīdzību. Lai atvieglotu dažādu Ukrainas institūciju darbu un nodrošinātu tādu palīdzības saņemšanu, kas akūti nepieciešama Ukrainas tautai, aicinām koordinēt savas aktivitātes!

M. Šteins: Sniedzam Ukrainai visu iespējamo atbalstu
Mārtiņš Šteins padomē informēja Eiropas kolēģus par pašreizējo Latvijas sniegto atbalstu Ukrainai un tās iedzīvotājiem. Latvijas valdība 24.februārī apstiprināja Iekšlietu ministrijas Pasākumu plānu personu no Ukrainas masveida ierašanās gadījumā Latvijā.