Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas
Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvalde
homeSākums YouTube sitemapLapas karte Teksta versija

COVID-19

15.07.
Atliec PMLP apmeklējumu, ja noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija
Ārkārtējā situācija valstī ir noslēgusies, bet vairāki ierobežojumi arvien ir spēkā. Tie noteikti Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

14.07.
Aktuāla informācija par personu apliecinošu dokumentu derīguma termiņu
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde atgādina, ka personu apliecinošie dokumenti (pase, personas apliecība), kuriem ārkārtējās situācijas laikā beidzās derīguma termiņš, joprojām ir derīgi personas identificēšanai Latvijā. Likumā noteikts, ka šāds dokuments ir obligāti jānomaina 60 dienu laikā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas, t.i., līdz 10. augustam.

10.06.
Pases, eID kartes un uzturēšanās atļauju kartes turpinās izsniegt tikai pēc iepriekšēja pieraksta
Lai pasargātu klientus un darbiniekus, no 10. jūnija Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk – Pārvalde) personu apliecinošus dokumentus turpinās noformēt un izsniegt tikai pēc iepriekšēja pieraksta, ievērojot fizisko distancēšanos. Šādu kārtību paredzēts ievērot vismaz tik ilgi, kamēr būs spēkā Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums.

03.06.
Aktuāli par personu apliecinošu dokumentu nomaiņu!
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde atgādina, ka personu apliecinošie dokumenti (pase, personas apliecība), kuriem ārkārtējās situācijas laikā beidzies derīguma termiņš, joprojām ir derīgi personas identificēšanai Latvijā. Likumā noteikts, ka šāds dokuments ir obligāti jānomaina 60 dienu laikā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas.

22.05.
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde lūdz apmeklējot klientu apkalpošanas zāles lietot sejas aizsegu
Ņemot vērā COVID-19 dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju un potenciālo infekcijas izplatīšanās risku, PMLP lūdz klientus, kuri vēlas saņemt pakalpojumus klātienē, no 22.05.2020. ievērot papildu drošības pasākumu COVID-19 izplatības mazināšanai un izmantot sejas aizsegu.

18.05.
Pases un eID kartes izsniegs tikai pēc iepriekšēja pieraksta

No 18. maija līdz ārkārtējas situācijas atcelšanai Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk – Pārvalde) personu apliecinošus dokumentus noformēs un izsniegs tikai pēc iepriekšēja pieraksta, atceļot pakalpojuma saņemšanas iespēju rindas kārtībā.

29.04.
Izmaiņas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes klientu apkalpošanā pēc ārkārtējā stāvokļa atcelšanas
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, lai rūpētos par klientu un darbinieku drošību un veselību, kā arī, lai ierobežotu pulcēšanās radītos riskus, pieņēmusi lēmumu pēc ārkārtējā stāvokļa atcelšanas klientus apkalpot tikai pēc iepriekšēja pieraksta, atceļot pakalpojuma saņemšanas iespēju rindas kārtībā.

28.04.
PMLP atsāk izsniegt sagatavotos personu apliecinošus dokumentus

08.04.
Aktuāla informācija par pilsonības jautājumiem

07.04.
PMLP sāk izsniegt pagaidu personas apliecības, izmantošanai elektroniskajā vidē
Svētdien, 5. aprīlī, stājās spēkā jauns likums “Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību”.

07.04.
Aktualitātes migrācijas jomā
Ārzemnieki, kuriem valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā beidzies uzturēšanās termiņš, drīkst turpināt uzturēties Latvijas Republikā bez jaunas uzturēšanās atļaujas vai vīzas saņemšanas, saglabājot tiesības uz nodarbinātību, ja tādas bija noteiktas, un 30 dienu laikā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas izceļo no Latvijas Republikas.

24.03.
Lietotne eParaksts mobile ir tava eID karte digitālajā vidē- piesakies
Šobrīd valstī ir izsludināts ārkārtas stāvoklis. Lai ierobežotu vīrusa izplatību, iedzīvotājus aicina strādāt attālināti un ieturēt sociālo distanci. Šobrīd ir apgrūtināta dažādu uzņēmumu un iestāžu klātienes pakalpojumu pieejamība.

23.03.
Pagarināts personu apliecinoša dokumenta izmantošanas termiņš ārkārtējās situācijas laikā

20.03.
PMLP pārtrauks klientu apkalpošanu klātienē
Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, lai samazinātu koronvīrusa “COVID-19” izplatību, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) no šī gada 23. marta līdz ārkārtējās situācijas beigām pārtrauks klientu apkalpošanu klātienē visās 30 teritoriālajās nodaļās. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka visi iepriekšējie pieraksti PMLP pakalpojumu saņemšanai ir atcelti.

20.03.
Kā pārliecināties par e-paraksta sertifikāta esamību?

20.03. papildināts
Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu (MK rīkojums)

17.03.
PMLP samazina klātienē sniegto pakalpojumu klāstu (neaktuāls no 23.03.)
Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, lai samazinātu koronvīrusa “COVID-19” izplatību, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) no šī gada 17. marta līdz 14. aprīlim pārtrauks uzturēšanās atļauju un vīzu pieteikumu pakalpojumu sniegšanu klātienē.

17.03.
Izmanto PMLP e-pakalpojumus!
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP), lai mazinātu nepieciešamību tieši kontaktēties ar citiem cilvēkiem klātienē, aicina izmantot PMLP e-pakalpojumus.

16.03.
PMLP teritoriālo nodaļu kontaktinformācija klientiem ar iepriekšējo pierakstu (neaktuāls no 23.03.)
No 16. marta PMLP nodaļas savus pakalpojumus sniedz tikai pēc iepriekšēja pieraksta, taču, ņemot vērā situāciju, ka joprojām PMLP nodaļas strādā paaugstināta riska apstākļos, apkalpojot lielu skaitu ārzemnieku, ir pieņemts lēmums turpināt klientus apkalpot, taču klientam pirms tam telefoniski ir jāapstiprina savs pieraksts, zvanot uz PMLP konkrētās nodaļas tālruņa numuriem.

16.03.
PMLP klientus klātienē apkalpos paaugstinātas drošības apstākļos (neaktuāls no 23.03.)
Izvērtējot riskus, lai samazinātu koronavīrusa “COVID-19” izplatību, kā arī rūpējoties par Latvijas iedzīvotāju veselību, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālās nodaļas turpmāks strādās paaugstinātas drošības režīmā. Tas nozīmē, ka nodaļas telpās klienti tiks apkalpoti pa vienam, savukārt lai saņemtu pakalpojumu klātienē, būs gan iepriekš jāpierakstās, gan šis pieraksts telefoniski jāapstiprina.

16.03.
Informācijas dienas pilsonības pretendentiem atceltas
Ievērojot izsludināto ārkārtas stāvokli Latvijā un Covid - 19 pandēmiju ierobežojošos pasākumus, informējam, ka līdz 2020.gada 14.aprīlim tiek atceltas visas plānotās Informācijas dienas pilsonības pretendentiem.

13.03.
PMLP pakalpojumus klātienē sniegs tikai pēc iepriekšējā pieraksta (neaktuāls no 23.03.)
Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, lai samazinātu koronavīrusa “COVID-19” izplatību, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) no šī gada 16. marta pakalpojumus klātienē sniegs tikai pēc iepriekšējā pieraksta.

 

  INFORMĀCIJA

  PMLP teritoriālo nodaļu darba laiks (izņemot Rīgas 1. nodaļu)

  Pirmdiena 09:00 - 18:00
  Otrdiena 08:30 - 16:00
  Trešdiena 08:30 - 16:00
  Ceturtdiena 08:30 - 16:00
  Piektdiena 09:00 - 15:00

  Kontakti

  Tālrunis informācijai
  +371 67209400

  P, O, T, C  plkst. 9:00 - plkst. 16:30
  Piektdien plkst. 9:00 - plkst. 15:00
  Sarunas var tikt ierakstītas!

  Kontakti iepriekšējam pierakstam SKATĪT ŠEIT

  Nodaļu atrašanās

  facilities