Jaunumi
Uz galda stāv brošūra par eID karti, portatīvais dators

Pārvalde informē, ka sākot ar 2019.gada 2. septembri izsniegtajās personas apliecībās (eID kartēs), kuru derīguma termiņš ir 10 gadi, iekļauto eParaksta sertifikātu derīguma termiņš ir 5 gadi.  

Tuvojoties sertifikātu derīguma termiņa beigām, eID kartes lietotāji, kuru eID kartē iekļauti sertifikāti un kuri norādījuši savu kontaktinformāciju paziņojumu saņemšanai, saņems VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centra” sūtītus atgādinājumus par sertifikātu derīguma termiņa tuvošanos, kur būs iekļauta pamācība, kā veikt eParaksta sertifikātu atjaunošanu. Sertifikātu atjaunošanas pamācība pieejama arī portālā eParaksts.lv Kā atjaunot eParaksta sertifikātus eID kartē?

Sertifikātu derīguma termiņa ierobežojums saistīts ar drošības risku mazināšanu saistībā ar kriptogrāfisko atslēgu drošību un nepieciešamību periodiski veikt personas identitātes pārbaudi*.

Sertifikātu atjaunošanu eID karšu lietotāji var veikt patstāvīgi 60 dienas pirms sertifikātu derīguma termiņa beigām un līdz sertifikātu derīguma termiņš ir beidzies. Sertifikātus var atjaunot attālināti Latvia eID PinTool starpprogrammatūrā (versija Nr.2.1.2. vai jaunāka), kas tiek uzstādīta kopā ar eParakstītājs 3.0, vai to iespējams lejuplādēt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes tīmekļa vietnē. Jāņem vērā, ka var būt nepieciešams uz sava datora atjaunot Latvia eID PinTool starpprogrammatūras jaunāko versiju, kā arī to, ka eID kartes izmantošanai nepieciešams kartes lasītājs. 

eID kartes sertifikātu derīguma termiņu, negaidot atgādinājumu, var pārbaudīt, ievietojot eID karti karšu lasītājā un atverot programmas eParakstītājs 3.0 sadaļu "Rīki" - "Sertifikāti” vai programmas Latvia eID PinTool sadaļu “Kartes informācija”.

Aicinām neatlikt sertifikātu atjaunošanu, jo attālināti to var paveikt tikai sertifikātu derīguma termiņa laikā. Pēc sertifikātu derīguma termiņa beigām, sertifikātus būs iespējams atjaunot tikai klātienē jebkurā no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajām nodaļām Latvijā vai Latvijas Republikas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā ārvalstīs, līdzi ņemot eID karti.

*Avots: eParaksts.lv