Lai sagatavotu savu datoru darbam ar personas apliecību, Jums ir jāizvēlas sava datora operētājsistēmas versijai atbilstoša eID starpprogrammatūra Latvia eID PinTool versija un jāveic tās uzstādīšana (instalācija) uz Jūsu datora.

Operētājsistēmas versijas Instalācijas datnes Versija
Windows
Windows 10 / 11

lejupielādēt

2.1.2

Mac
MacOS 11, MacOS 12, MacOS 13

 

 

lejupielādēt

2.1.2

Ubuntu

lejupielādēt

2.1.1

CentOS 

lejupielādēt

2.1.1

eID starpprogrammatūra Latvia eID PinTool instalāciju var veikt tikai ar Jūsu datora operētājsistēmas administratora tiesībām. Pēc starpprogrammatūras veiksmīgas instalācijas Jums piedāvās pārstartēt datoru. Tikai pēc datora pārstartēšanas starpprogrammatūra būs pilnībā funkcionāla.

Kad esat instalējuši eID starpprogrammatūru, Jums ir jāpieslēdz datoram viedkartes lasītājs un nepieciešamības gadījumā jāinstalē viedkaršu lasītāja draiveri (ja Jūsu datora operētājsistēma viedkaršu lasītāju un tam nepieciešamos draiverus neatrod automātiski).

Kad dators sagatavots darbam ar personas apliecību, un personas apliecība ievietota viedkaršu lasītājā, izvēlieties kādu no elektroniskā paraksta lietojumiem, piemēram, eParakstītājs 3.0, un rīkojieties saskaņā ar lietotāja instrukciju.