Jaunumi
pase un eID karte uz kartes fona

Atgādinām par svarīgāko, kam jāpievērš uzmanība pirms ceļojuma:

1. Pārbaudi, vai esi paņēmis ceļojumam nepieciešamos personu apliecinošos dokumentus:

  • Pasi vai eID karti;
  • Svarīgi! Atgādinām, ka Latvijas nepilsoņiem braucieniem uz ārvalstīm vienmēr nepieciešama pase. Nepilsoņa eID karte nav ceļošanas dokuments!

2. Pārbaudi personu apliecinošu dokumentu derīguma termiņu!

  • Pārliecinies, vai Tava pase būs derīga visu ceļojuma laiku;
  • Esi vērīgs, ja personu apliecinošu dokumentu derīguma termiņš tuvojas beigām, jo daudzas valstis nosaka specifiskas ieceļošanas prasības – lai pase būtu derīga vēl vismaz 3 vai citos gadījumos pat 6 mēnešus pēc plānotā ceļojuma beigu datuma;
  • Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām.

3. Sazinies ar attiecīgās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu nepieciešamo pases derīguma termiņu ieceļošanai valstī.

Atceries! Ir valstis, kur nevar ieceļot ar eID karti un pasi.

Latvijas pilsoņa eID karte kā ceļošanas dokuments Eiropas Savienībā ir izmantojama: Albānijā, Andorā, Austrijā, Beļģijā, Bosnijā un Hercegovinā, Bulgārijā, Čehijā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Gruzijā, Horvātijā, Igaunijā, Īrijā, Islandē, Itālijā, Kiprā, Lietuvā, Lihtenšteinā, Luksemburgā, Maltā, Melnkalnē, Moldovā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Serbijā, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Šveicē, Ungārijā, Vācijā, Ziemeļmaķedonijā (bij. Maķedonijā), Zviedrijā.

Vīza ieceļošanai ārvalstīs nepieciešama tad, ja valsts nav noteikusi bezvīzu ieceļošanas kārtību. Ieceļošanai atsevišķās valstīs, piemēram, Austrālijā un ASV, ir nepieciešama elektroniskā ieceļošanas atļauja.

Savlaicīgi sazinies ar attiecīgās ārvalsts diplomātisko vai konsulāro pārstāvniecību, lai saņemtu detalizētu informāciju par vīzas saņemšanas kārtību un tam nepieciešamajiem dokumentiem.

4. Pārbaudi personu apliecinošos dokumentus bērnu ceļošanai!

Pārliecinies, ka Tavā rīcībā ir nepieciešamie dokumenti, lai ar Tevi kopā ceļotu Tavs vai Tavā aizbildnībā esošie nepilngadīgie bērni.

Lasi plašāk:

5. Atceries par dokumentu drošību!

Neturi visu svarīgo vienuviet – saglabā dokumentus elektroniski un sagatavo papīra kopijas.