Jaunumi PMLP30
Jautājumi un atbildes par E-PARAKSTU un PIN kodiem

25 Pārvaldes nodaļās iepriekšēju pierakstu var pieteikt, izmantojot Qticket aplikāciju.

Balvu, Gulbenes, Krāslavas, Preiļu, Valkas nodaļās, kā arī Līvānu, Siguldas un Smiltenes filiālēs iepriekšēju pierakstu var pieteikt, izmantojot iepriekšējā pieraksta tabulu.

Kā noformēt eID karti ar e-parakstu?

Lai sekmīgi sāktu lietot e-parakstu, jāveic 3 soļi.

Pirmkārt, iepriekš jāpiesakās eID kartes noformēšanā. Iepriekšēju pierakstu pakalpojuma saņemšanai iespējams veikt zvanot pa tālruni vai rakstot e-pastu uz Jūsu izvēlēto nodaļu.

Otrkārt, noformējot eID karti, iesniegumā par personas apliecības izsniegšanu jāpiekrīt sertifikātu aktivizēšanai. Vienlaikus ar personas apliecību tiks izsniegta aploksne ar PIN1, PIN2 un PUK kodiem.

Treškārt, lai varētu izmantot eID kartes iespējas datorā, nepieciešams eID kartes lasītājs. Ja vien datorā nav iebūvēts viedkaršu lasītājs, būs nepieciešams to iegādāties.

Kā aktivizēt elektroniskā paraksta sertifikātus?

Ja sākotnēji, saņemot eID karti, atteicāties no sertifikātu aktivizēšanas, tad to iespējams izdarīt veicot iepriekšēju pierakstu apmeklējumam tuvākajā PMLP nodaļā, vai izmantojot e-pakalpojumu ,,Pieteikšanās personu apliecinošu dokumentu izsniegšanai”.

Lai aktivizētu elektroniskā paraksta sertifikātus apmeklējuma laikā būs jāuzrāda sava eID karte un jāparaksta iesniegums par sertifikātu aktivizēšanu.

Ko darīt, ja esmu aizmirsis PIN kodus un man nav saglabājusies PIN aploksne?

Jaunu PIN aploksni iespējams saņemt, iepriekš veicot iepriekšēju pierakstu apmeklējumam tuvākajā PMLP nodaļā , vai izmantojot e-pakalpojumu ,,Pieteikšanās personu apliecinošu dokumentu izsniegšanai”.

Lai saņemtu jaunu PIN aploksni apmeklējuma laikā būs jāuzrāda sava eID karte un jāparakstas par tās saņemšanu.

Vai varu nomainīt PIN un PUK kodus?

Jā, tas ir iespējams, izmantojot programmu eParakstītājs 3.0. Tā iekļauj sevī starpprogrammatūru PinTool, kas ļauj veikt PIN kodu nomaiņu un atbloķēšanu, PUK koda nomaiņu, kā arī dod pieeju lietotāja rokasgrāmatai.

Lai nomainītu PIN / PUK kodus jāveic 2 soļi:

Pirmkārt, izvēlieties atbilstošo PIN kodu autentifikācijas (PIN1) vai paraksta sertifikāta (PIN2) šķirklī, nospiediet pogu Mainīt PIN1 vai Mainīt PIN2.

Otrkārt, ievadiet pašreizējo PIN kodu (iekļauts PIN aploksnē), kā arī jauno PIN vērtību (divas reizes).

Papildus informāciju par e-paraksta lietošanas iespējām - www.eparaksts.lv.