Jaunumi
vēlēšanas

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk – Pārvalde) atgādina, ka vēl tikai šonedēļ, līdz 31. maijam, vēlētāji, kuri 2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanu laikā uzturēsies ārvalstīs, var pieteikties balsošanai pa pastu no ārvalstīm, izmantojot Pārvaldes e-pakalpojumu “Vēlētāju datu pārvaldība”. Savukārt laikā no 1. jūnija līdz 8. jūnijam  minētajā e-pakalpojumā vēlētāji varēs apskatīt savus, kā vēlētāja, datus.

E-pakalpojums pieejams tikai autentificētiem lietotājiem Pārvaldes tīmekļa vietnē un valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.gov.lv.

Vēlētājam, kurš būs pieteicies balsot pa pastu no ārvalstīm, e-pakalpojumā ir iespēja lejupielādēt balsošanas materiālus un izvēlēties vēlēšanu zīmi, kas atbilst tam kandidātu sarakstam, par kuru viņš vēlas balsot. Izvēlētā vēlēšanu zīme vēlētājam ir jāizdrukā un jāieliek paša izraudzītā vēlēšanu aploksnē. Šī aploksne jānosūta Centrālajai vēlēšanu komisijai Smilšu ielā 4, Rīgā, LV-1050 ar tādu aprēķinu, lai tas tiktu saņemts balsošanas iecirknī līdz 9.jūnija plkst.6:00 pēc Latvijas laika zonas.

Papildu informācija par balsošanas iespējām Latvijas pilsoņiem ārvalstīs. pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas tīmekļa vietnes sadaļā – Eiropas Parlamenta vēlēšanas.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Sabiedrisko attiecību nodaļa
prese@pmlp.gov.lv, 67219185