Informācija presei Nozares jaunumi
Aploksne, kaste

Šodien, 6. septembrī ir pirmā Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanu priekšvēlēšanu pirmā diena.

  • 11. septembrī vēlēšanas notiks divos vēlēšanu apgabalos – Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā. Lai izpildītu Satversmes tiesas spriedumu, ar kuru tika noteikts, ka Varakļānu novada pievienošana Rēzeknes novadam neatbilst Satversmei, šā gada 1. jūnijā Saeima pieņēma grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā un Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanu likumu, nosakot, ka pašvaldību vēlēšanām šajos novados  jānotiek šā gada 11.septembrī. 

  • Vēlēšanu iecirkņu darba laiks vēlēšanu dienā, 11. septembrī,  būs no pulksten 7.00 līdz 20.00. Vēlētāji varēs izmantot arī iespēju nobalsot iepriekš:

  • pirmdien, 6. septembrī, no plkst. 16.00 līdz 20.00;
  • ceturtdien, 9. septembrī, no plkst. 9.00 līdz  16.00;
  • piektdien, 10. septembrī, no plkst. 13.00 līdz 20.00.
  • Tiesības piedalīties vēlēšanās ir Latvijas un  Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma, kuriem bija reģistrētā dzīvesvietā Rēzeknes novadā vai Varakļānu novadā vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas  (šā gada 13. jūnijā) vai kuriem attiecīgajā pašvaldībā pieder nekustamais īpašums, ja viņi līdz 2. septembrim izmantoja iespēju reģistrēties balsošanai attiecīgajā vēlēšanu apgabalā.

  • Balsošanas dokuments pašvaldību vēlēšanās ir derīga pase vai personas apliecība (eID). Par dalību vēlēšanās spiedogs pasē netiks likts, un principa “viens vēlētājs – viena balss” nodrošināšanai tiks lietots elektroniskais tiešsaistes vēlētāju reģistrs (ETVR).

  • Sava vēlēšanu apgabala iecirkņus Varakļānu novada un Rēzeknes novada vēlētāji var noskaidrot Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv sadaļā “Vēlēšanu iecirkņi”. Savukārt pārliecināties par balsstiesībām attiecīgajā vēlēšanu apgabalā iespējams noskaidrot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā “Vēlēšanu apgabala noskaidrošana”. Uzziņas par vēlēšanu iecirkņiem un vēlēšanu apgabalu, kurā vēlētājs reģistrēts vēlēšanām, var saņemt arī, zvanot Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālrunim 67049999. Tālruņa darba laiks ir katru dienu no plkst. 9.00 līdz 20.00, 6. septembrī – no plkst. 9.00 līdz 21.00, 10. un 11. septembrī – no plkst.7.00 līdz 24.00.

 

Lai mazinātu vīrusa infekcijas Covid-19 izplatības riskus, vēlētājiem vēlēšanu iecirkņos būs jāievēro drošības pasākumi - jāietur divu metru distance, jādezinficē rokas, jāvelk sejas maska, kā arī ieteicams lietot savu pildspalvu. Ja vēlētājam to nebūs līdzi, vienreizlietojamo sejas masku un pildspalvu varēs saņemt iecirknī.

Avots: https://www.cvk.lv/l