Jaunumi
Uz palodzes - portatīvais dators, un buklets a nosaukumu "Uzturēšanās atļauja"

Iesniegt pieteikumu ielūguma vai izsaukuma apstiprināšanai, aizpildīt Šengenas vīzas pieteikumu vai ilgtermiņa vīzas pieteikumu  un saņemt citus mūsu e-pakalpojumus iespējams elektroniski, neizejot no mājām. Tas ir parocīgs veids, kā ātri un ērti saņemt pakalpojumus un taupīt savu laiku.

Elektroniski var izmantot šādus e-pakalpojumus, kas saistīti ar migrāciju un ieceļošanu Latvijā:

  1. Iesniegt pieteikumu ielūguma vai izsaukuma apstiprināšanai, kas nepieciešams, lai ārzemnieks varētu pieprasīt vīzu vai uzturēšanās atļauju Latvijas Republikā.

Ņem vērā, ka pakalpojumu nevar izmantot gadījumā, ja uzaicina ārzemnieku, ko paredzēts nodarbināt Latvijā.

  1. Aizpildīt anketu uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai trešo valstu pilsoņiem. Uzsāc anketas aizpildīšanu jebkurā Tev vēlamā laikā un papildini vēlāk. Pēc anketas aizpildīšanas to būs iespējams labot, papildināt vai dzēst, ievadot uzturēšanās atļaujas pieteikuma anketas numuru un drošības kodu, ko saņemsi pēc anketas aizpildīšanas. Anketu ir iespējams arī saglabāt datorā vai uz datu nesēja un izdrukāt vēlāk.

SVARĪGI!

  • Elektroniskā anketa ir jāaizpilda ar latīņu burtiem. Sistēma neatpazīst burtus ό, ϋ, ȹ, ю un tamlīdzīgi. Vārds un uzvārds jāraksta precīzi, kā tas ir norādīts uzturēšanās atļaujas pieprasītāja ceļošanas dokumentā.
  • Ja dokumentus iesniegsi ārvalstī, izvēloties pārstāvniecību, jāņem vērā pārstāvniecību teritoriālā kompetence, savukārt, ja esi tiesīgs dokumentus iesniegt Latvijā, tos var iesniegt jebkurā Pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kur iespējams saņemt papildu informāciju par uzturēšanās atļaujas pieprasīšanas kārtību.
  • Pirms dokumentu iesniegšanas aizpildītā anketa ir jāizdrukā un jāparaksta, un tā jāiesniedz kopā ar pārējiem dokumentiem uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai. Ar kārtību dokumentu iesniegšanai un nepieciešamo dokumentu sarakstu var iepazīties ŠEIT. 
  • Iesniedzot nepilnīgi aizpildītu anketu, kā arī anketu, kurā norādītas nepatiesas ziņas, uzturēšanās atļaujas izsniegšana var tikt atteikta.
  1. Aizpildīt Šengenas vīzas pieteikumu un ilgtermiņa vīzas pieteikumu, izmantojot šim nolūkam izstrādātu elektronisko pieteikuma veidlapu.

SVARĪGI!

  • Elektroniskās anketas aizpildīšanu var veikt jebkurā jums vēlamā laikā un papildināt vēlāk. Pēc anketas aizpildīšanas to būs iespējams labot, papildināt vai dzēst. Anketu ir iespējams arī saglabāt datorā vai uz datu nesēja un izdrukāt vēlāk.
  • Elektroniskā anketa ir jāaizpilda ar latīņu burtiem. Sistēma neatpazīst burtus ü, ñ, á, ģ, ф, д, ж, я un tamlīdzīgi. Vārds un uzvārds jāraksta precīzi, kā tas ir norādīts vīzas pieprasītāja ceļošanas dokumentā.
  • Pirms dokumentu iesniegšanas aizpildītā anketa ir jāizdrukā un jāparaksta, un tā jāiesniedz kopā ar pārējiem dokumentiem vīzas pieprasīšanai.