Informācija presei
Mana avīze

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk – Pārvalde) šonedēļ izsūtīs informatīvas vēstules par uzturēšanās atļaujas derīguma termiņa beigšanos tiem Krievijas Federācijas pilsoņiem, kuri nav iesnieguši dokumentus Eiropas Savienības (turpmāk – ES) pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai.

3541 persona līdz šī gada 1. septembrim nav Pārvaldē iesniegusi dokumentus ES pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai vai nav veikusi pieteikšanos atkārtotas valsts valodas pārbaudes veikšanai, un saskaņā ar Imigrācijas likuma pārejas noteikumu 58. punktu viņu pastāvīgās uzturēšanās atļauju derīgums ir beidzies šī gada 2. septembrī. Līdz ar to šīm personām Latvijas Republikas teritorija jāatstāj līdz 2023. gada 30. novembrim. 

Būtiski ņemt vērā, ka gadījumā, ja šīs personas tomēr vēlas turpināt uzturēties Latvijas Republikā, un uz tām attiecas likums “Par Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusu Latvijas Republikā” vai kāds no Imigrācijas likumā noteiktajiem pamatiem termiņuzturēšanās atļaujas vai pastāvīgās uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai, Pārvaldē iespējams iesniegt atbilstošu pieteikumu.

Plašāka informācija par Imigrācijas likuma grozījumiem pieejama Pārvaldes tīmekļa vietnes www.pmlp.gov.lv sadaļā “Aktuālākais par Imigrācijas likuma grozījumiem”; tur tuvākajā laikā būs iespējams iepazīties arī ar informatīvās vēstules pilno tekstu.

Gadījumā, ja vēstules saturs uz personu neattiecas un visi dokumenti iesniegti savlaicīgi,  aicinām vērsties Pārvaldē, rakstot e-pasta vēstuli uz adresi mn@pmlp.gov.lv.

Papildu informāciju /konsultāciju par turpmāko procesu un/vai dokumentu iesniegšanu var iegūt, rakstot e-pasta vēstuli uz adresi mn@pmlp.gov.lv vai zvanot uz Pārvaldes informatīvo tālruni 67209400.

 

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes

Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departaments

prese@pmlp.gov.lv

67219185