Informācija presei
baner
baner

Eiropas migrācijas tīkla Latvijas kontaktpunkts (turpmāk – EMT) otrdien, 28. augustā, piedalījās Eiropas Komisijas un Eiropas Savienības mājas Izglītības resursu centra rīkotajā izglītības darbinieku konferencē “Eiropas Savienība – mūsu ikdienā un mācību stundā”.

EMT konferences dalībniekus iepazīstināja ar noderīgiem un viegli lietojamiem mācību rīkiem, ko iespējams izmantot mācību procesā, lai skolēniem sniegtu zināšanas par migrāciju, integrāciju un migrantiem. Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un migrācijas procesu pieaugumu visa pasaulē, ir būtiski skolu audzēkņus izglītot par dažādiem migrācijas scenārijiem un sabiedrības locekļu mijiedarbību.

Konferences laikā bija iespējams uzzināt vairāk par spēli “Galamērķis – Eiropa”. Tā ir interaktīvi izmantojama spēle, kur ikviens spēlētājs var iejusties dažādās lēmumu pieņēmēju lomās un vērot, kā katrs solis ietekmē migrantus un sabiedrību kopumā. Spēles laikā var izmēģināt dažādas lomas Eiropas Savienības, nacionālajā un pašvaldību līmenī, tā iepazīstot migrācijas scenārijus.

Šo spēli EMT kontaktpunkta eksperti jau veiksmīgi prezentējuši vairākās Latvijas skolās, tādējādi dodot iespēju skolu audzēkņiem vienkāršā un interesantā veidā apgūt būtisku informāciju. Arī turpmāk EMT kontaktpunkta eksperti ir atvērti sadarbībai ar skolām, lai plecu pie pleca ar pedagogiem turpinātu izglītot jauniešus.

Tāpat bija iespējams uzzināt vairāk par EMT Patvēruma un migrācijas terminu vārdnīcu, kā arī iepazīties ar EMT veidotām migrācijas procesu faktu lapām un vieglajā valodā izstrādāto materiālu par migrantiem un migrācijas veidiem.

Visi materiāli lejupielādei pieejami EMT tīmekļa vietnē www.emn.lv   

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde ir Eiropas migrācijas tīkla Latvijas kontaktpunkts, kas sagatavo ziņojumus par stāvokli migrācijas un patvēruma jomā Latvijā, ietverot politikas attīstību un statistikas datus. EMT sagatavo izpētes darbus par īpašiem ar migrāciju un patvērumu saistītiem jautājumiem, kā arī apkopo un aktualizē informāciju EMT informācijas apmaiņas sistēmā.

 

Informāciju sagatavoja

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes

Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departaments

prese@pmlp.gov.lv, 67219185