Informācija presei
tramvajs

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde turpina noformēt un izsniegt personu apliecinošus dokumentus – pasi un personas apliecību jeb eID karti – rindas kārtībā, t. i., klientiem nav jāveic iepriekšējs pieraksts pakalpojuma saņemšanai.

Jau kopš maija Pārvalde ir apzināti būtiski samazinājusi iepriekšēja pieraksta laikus ar mērķi primāri apkalpot klientus rindas kārtībā. Tas ļauj apkalpot par ceturtdaļu vairāk klientu. Šī iemesla dēļ iepriekšēja pieraksta laiki ļoti ātri aizpildās, taču Pārvalde atgādina, ka katru darba dienu RINDAS KĀRTĪBĀ var noformēt pilsoņu un nepilsoņu pases un eID kartes visās 29 Pārvaldes nodaļās.

Lai pakalpojuma saņemšana klientiem būtu pēc iespējas ērtāka un raitāka, aicinām klientus ievērot 8 vērtīgus ieteikumus.

1.      25 Pārvaldes nodaļās ieviesta iespēja iestāties rindā attālināti, izmantojot Qticket mobilo lietotni. Tas ļauj taupīt un plānot laiku – var iestāties rindā, vēl esot mājās vai darba vietā, un doties uz nodaļu saņemt pakalpojumu tikai tad, kad lietotnē pieejamā informācija liecina par pakalpojuma saņemšanas laika tuvošanos.

2.      Lai personu apliecinoša dokumenta maiņas process noritētu bez lieka satraukuma, aicinām pievērst uzmanību pases vai eID kartes derīguma termiņam un dokumentu mainīt savlaicīgi. Personu apliecinošus dokumentus ir atļauts mainīt arī pirms to termiņa beigām, bez ierobežojuma.

3.      Laikā, kamēr tiks izgatavots jaunais personu apliecinošais dokuments, nevajag satraukties par to, ka nāksies iztikt bez pases vai eID kartes, ja tā nepieciešama lietošanai ikdienā. Ja dokuments vēl ir derīgs, to varēs turpināt izmantot līdz jaunā dokumenta izsniegšanas brīdim.

4.      Ja pasē paredzēts ierakstīt bērnu, pasi nāksies atstāt nodaļā. Lai veiktu ierakstu par bērniem pasē, tā būs jāatstāj nodaļā uz 10 dienām. Ja ir vēlme veikt pasē ierakstu par bērnu, aicinām to lūgt izdarīt nodaļas darbiniekam jau dokumenta noformēšanas brīdī, lai šī procedūra nebūtu jāveic vēlāk.

5.      Ja jaunu personu apliecinošu dokumentu plānots izgatavot, jo iepriekšējais ir nozagts, vispirms jāvēršas Valsts policijā ar iesniegumu par personu apliecinoša dokumenta zādzību un pēc tam jāierodas Pārvaldē, lai izgatavotu jaunu pasi vai eID karti.

6.      Dokumenta zuduma gadījumā aicinām vispirms to cītīgi pameklēt mājās, jo par pases vai eID kartes nozaudēšanu var piespriest sodu līdz 70 eiro.

7.      Visbeidzot, lai apkalpošana noritētu raiti, aicinām pirms pakalpojuma saņemšanas iepriekš sagatavot iesniedzamos vai uzrādāmos personu apliecinošos dokumentus. Ja plānots veikt valsts nodevas apmaksu, dokumentu noformējot (to var darīt, arī dokumentu saņemot), lūdzam sagatavot arī savu bankas karti.

8.      Lai noformētu uzturēšanās atļauju, jāveic iepriekšējs pieraksts Pārvaldes mājaslapas sadaļā “Tiešsaistes pieraksts”. Izņēmums ir Balvu, Gulbenes, Preiļu un Valkas nodaļās, kurās  gan pases un eID kartes, gan uzturēšanās atļaujas noformēšana notiek arī rindas kārtībā.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes

Sabiedrisko attiecību vadītāja

Madara Puķe

madara.puke@pmlp.gov.lv, 67219185