Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas
Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvalde
homeSākums YouTube sitemapLapas karte Teksta versija

INFORMĀCIJA PAR BREKSIT

Informācija Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes pilsoņiem 

Apvienotās Karalistes pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem izsniegtās eID kartes vai A5 papīra formātā izsniegtie uzturēšanās tiesības apliecinošie dokumenti turpinās būt derīgi līdz 2020.gada 31.decembrim (ja vien dokumenta derīguma termiņš nav īsāks).

Līdz 2021.gada 30.jūnijam Apvienotās Karalistes pilsoņiem, kas šobrīd uzturas vai Latvijas Republikā ieceļos līdz 2020.gada 31.decembrim un vēlēsies turpināt uzturēties Latvijas Republikā, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) būs jāiesniedz pieteikums un jāsaņem jauna uzturēšanās atļauja. 

Apvienotās Karalistes pilsoņu ģimenes locekļiem arī jāiesniedz pieteikums jaunas uzturēšanās atļaujas saņemšanai, bet, ja Apvienotās Karalistes pilsonis šobrīd uzturas Latvijas Republikā, bet ģimenes loceklis vēl nav ieceļojis, tad pieteikuma iesniegšanas termiņš šim ģimenes loceklim būs trīs mēneši kopš ieceļošanas dienas, bet ne vēlāk kā līdz 2021.gada 30.septembrim.

Pieteikumus PMLP uzsāks pieņemt no 2020.gada 1.oktobra, bet jauno dokumentu izsniegšana tiks uzsākta no 2021.gada janvāra.

Par jaunās uzturēšanās atļaujas saņemšanas kārtību katram Apvienotās Karalistes pilsonim uz Latvijas Republikā deklarēto dzīvesvietu ir nosūtīts iesnieguma paraugs uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai.

Tie Apvienotās Karalistes pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, kas Latvijas Republikā vēlēsies ieceļot pēc 2020.gada 31.decembra, ieceļos un uzturēsies Imigrācijas likumā noteiktajā kārtībā.

Par neskaidrajiem jautājumiem saistībā ar turpmāko uzturēšanos Latvijas Republikā, aicinām sazināties pa elektronisko pastu mn@pmlp.gov.lv .

8. oktobrī ir notikusi Facebook online jautājumu un atbilžu sesija, kurā piedalījās Lielbritānijas vēstnieks Kīts Šenons un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes migrācijas nodaļas vadītāja Ilze Briede.
To var noskatiities pēc linka  https://bit.ly/2FlzwaV

 

INFORMĀCIJA

Kontakti

Tālrunis informācijai
+371 67209400

P, O, T, C  plkst. 8:30 - plkst. 16:00
Piektdien plkst. 9:00 - plkst. 15:00
Sarunas var tikt ierakstītas!

Kontakti iepriekšējam pierakstam SKATĪT ŠEIT

Nodaļu atrašanās

facilities