Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas
Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvalde
homeSākums YouTube sitemapLapas karte Teksta versija

Jaunieši aktīvi izmanto iespēju iegūt Latvijas pilsonību!

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde informē, ka Latvijā dzīvojošie Latvijas nepilsoņi vai bezvalstnieki, kas līdz 2013.gada 1.oktobrim uzsākuši pilnu mācību kursu latviešu mācībvalodā, iegūstot pamatizglītību vai vidējo izglītību, nekārtojot pārbaudījumus, var reģistrēt Latvijas pilsonību divu gadu laikā pēc izglītības iegūšanas. Pēdējo divu gadu laikā šo iespēju ir izmantojuši 152 jaunieši.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde aicina personas, kuras atbilst Pilsonības likuma nosacījumiem un vēlas reģistrēt Latvijas pilsonību, iesniegt dokumentus Latvijas pilsonības iegūšanai. Vēršam uzmanību, ka dokumentu iesniegšanu nevajadzētu atlikt uz pēdējo dienu.

Iesniegumu un dokumentus Latvijas pilsonības iegūšanai var iesniegt jebkurā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, līdzi ņemot šādus dokumentus:

1)    personu apliecinošu dokumentu (pasi vai personas apliecību);

2)    apliecību vai diplomu par pamatizglītības vai vidējās izglītības iegūšanu un tam pievienoto sekmju izrakstu;

3)    mācību iestādes vai arhīva izdoto izziņu, kas apliecina, ka apgūts pilns pamatskolas vai vidējās izglītības mācību kurss latviešu valodā.

Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem saistībā ar izglītības ieguvi latviešu valodā 2018.gadā no janvāra līdz jūnijam Latvijas pilsonību ieguvušas  17 personas, 2017.gadā 75 personas, savukārt 2016.gadā 77 personas.

Informāciju sagatavoja:

PMLP Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departaments

prese@pmlp.gov.lv, 67219185

INFORMĀCIJA

Kontakti

Tālrunis informācijai
+371 67209400

P, O, T, C  plkst. 8:30 - plkst. 16:00
Piektdien plkst. 9:00 - plkst. 15:00
Sarunas var tikt ierakstītas!

Kontakti iepriekšējam pierakstam SKATĪT ŠEIT

Nodaļu atrašanās

facilities