Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas
Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvalde
homeSākums YouTube sitemapLapas karte Teksta versija

Par dzīvesvietas adresi ārvalstīs ir jāziņo!

No š.g. 11. maija stājas spēkā grozījumi Ministru kabineta 2011. gada 15. februāra noteikumos Nr. 131 "Iedzīvotāju reģistrā iekļauto ziņu aktualizēšanas kārtība", kas paredz pagarinātus termiņus, kādos personām ir pienākums sniegt ziņas par dzīvesvietas adresi ārvalstīs. Šāda ziņu sniegšana atvieglos tiesisko attiecību veidošanu ar Latvijas valsti.

Latvijas pilsoņiem, nepilsoņiem un personām, kas Latvijā saņēmušas reģistrācijas apliecību vai pastāvīgās uzturēšanās apliecību par pārcelšanos uz patstāvīgu dzīvi ārvalstīs ir jāziņo trīs mēnešu laikā (90 dienas).

Latvijas pilsoņiem, nepilsoņiem un personām, kas Latvijā saņēmušas reģistrācijas apliecību vai pastāvīgās uzturēšanās apliecību par ārvalsts dzīvesvietas maiņu, jāziņo mēneša laikā (30 dienas).

Savukārt personām, kuras Latvijā saņēmušas uzturēšanās atļauju par pārcelšanos uz dzīvi ārvalstīs vai ārvalsts dzīvesvietas adreses maiņu, jāziņo trīs darba dienu laikā.

Ziņas par dzīvesvietas maiņu ārvalstīs var sniegt elektroniski www.latvija.lv, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē vai tuvākajā Latvijas pārstāvniecībā ārvalstīs.

Informāciju sagatavoja:
PMLP Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departaments
prese@pmlp.gov.lv, 67219185

INFORMĀCIJA

Kontakti

Tālrunis informācijai
+371 67209400

P, O, T, C  plkst. 8:30 - plkst. 16:00
Piektdien plkst. 9:00 - plkst. 15:00
Sarunas var tikt ierakstītas!

Kontakti iepriekšējam pierakstam SKATĪT ŠEIT

Nodaļu atrašanās

facilities