Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas
Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvalde
homeSākums sitemapLapas karte Teksta versija

Pieejami jauni informācijas rīki par integrāciju Latvijā

 

Biedrība “Patvērums “Drošā māja””, kas kopš šā gada 18.maija īsteno projektu “Informācijas centrs imigrantiem”” (ICI), informē, ka ir pieejami jauni informācijas iegūšanas rīki par integrācijas pasākumiem Latvijā.

No šodienas sabiedrībai pieejama dizainiski un saturiski atjaunotā interneta vietne par integrāciju www.integration.lv. Vietnes mērķis ir apkopot informāciju par pieejamajiem pakalpojumiem un iespējām trešo valstu pilsoņiem, kā arī sabiedrībai kopumā – tostarp valsts un nevalstiskajām organizācijām, kas strādā ar šo mērķa grupu. Biedrības speciālisti atzīmē, ka vietnes saturs turpmāk tiks nodrošināts, apkopojot un publicējot organizāciju iesūtīto informāciju par integrācijas pasākumiem, aktualizējot jau ievietoto informāciju. Turpmāk būs pieejami arī noderīgi materiāli, ko izstrādājuši Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda projektu īstenotāji, kā arī informatīvie materiāli, kuri tiks veidoti Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros.

Papildu šim informācijas resursam, iespēja saņemt jaunāko informāciju par projekta ICI ietvaros pieejamajiem pakalpojumiem un aktivitātēm tagad viedtālruņos tiek piedāvāta ikvienam biedrības un ICI reģionālo kontaktpunktu Liepājā, Jelgavā, Cēsīs un Daugavpilī apmeklētājam!

Biedrība klientu informēšanai uzsākusi izmantot uzņēmuma Apple izstrādātu iekārtu iBeacon, kas viedtālruņa lietotājiem, kam instalēta lietotne KNOQ ar ieslēgtu datu pārraidītāju Bluetooth, nosūta īpašas informatīvās ziņas. Iekārta iBeacon nodrošina signālu un informācijas saņemšanu līdz pat 70 metru diapazonam – līdz ar to informāciju ikviens interesents var saņemt jau pietuvojoties adresei.

Katrs bezmaksas aplikācijas KNOQ lietotājs informāciju uz savu viedtālruni saņem tieši tādā valodā, kāda tam ir uzstādīta mobilajā tālrunī – līdz ar to, piemēram, ārvalstniekam, kurš apmeklē “Patvērums “Drošā māja” biroju Lāčplēša ielā 75 – 9/10 vai ICI kontaktpunktus – saņemtā informācija kļūst par personisku, tieši viņam pielāgotu individuālo ceļvedi.

TOP 10 valstis, kuru pilsoņi četru mēnešu periodā visvairāk ir apmeklējuši un saņēmuši konsultācijas ICI, ir Krievija, Sīrija, Ukraina, Irāka, Indija, Afganistāna, Ķīna, Amerikas Savienotās Valstis, Pakistāna un Eritreja.

Šobrīd lietotne KNOQ darbojas jau 20 pasaules valstīs: Bulgārijā, Kanādā, Kanāriju salās, Igaunijā, Grieķijā, Ungārijā, Izraēlā, Itālijā, Kirgizstānā, Latvijā, Libānā, Lietuvā, Maķedonijā, Malaizijā, Puertoriko, Krievijā, Turcijā, Ukrainā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Lielbritānijā. Uzņēmuma KNOQ misija ir nodot jaunākās tehnoloģijas cilvēku rīcībā un ar IT risinājumu palīdzību padarīt apkārtējo vidi daudz ērtāku un atsaucīgāku.

Latvijā KNOQ pieejama vairāk nekā 500 vietās – tirdzniecības veikalos Maxima, Rīgas Tehniskajā universitātē, tirdzniecības centrā Spice un Spice Home, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un citās vietās.

KNOQ pārstāvis Aleksejs Jeļisejevs norāda, ka biedrība “Patvērums “Drošā māja” ir pirmā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas savā darbībā uzsākusi izmantot šo inovatīvo informācijas sniegšanas veidu.

Projekts "Informācijas centrs imigrantiem" tiek īstenots Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. PMIF/12/2016/1/1.

*Trešo valstu pilsoņi ir ikviena persona, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstu, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu vai Šveices Konfederācijas pilsonis. 

Informāciju sagatavoja: Rasa Saliņa, komunikācijas un sociālo mediju eksperte, tālr. (+371) 29145314, e-pasts: rasa.salina@gmail.com

                           

 

INFORMĀCIJA

PMLP teritoriālo nodaļu darba laiks (izņemot Rīgas 1. nodaļu)

Pirmdiena 09:00 - 16:30
Otrdiena 09:00 - 16:30
Trešdiena 09:00 - 16:30
Ceturtdiena 09:00 - 16:30
Piektdiena 09:00 - 16:00

Kontakti

Tālrunis informācijai
+371 67209400

sarunas var tikt ierakstītas
Tālruņi iepriekšējam pierakstam SKATĪT ŠEIT

Nodaļu atrašanās

facilities