Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas
Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvalde
homeSākums YouTube sitemapLapas karte Teksta versija

Atbalsta Oficiālās elektroniskās adreses likumprojektu

Otrdien, 5. janvārī, Ministru kabinets atbalstīja likumprojektu “Oficiālās elektroniskās adreses likums”.

Oficiālās elektroniskās adreses likumprojekts paredz ieviest oficiālo elektronisko adresi, kuru valsts pārvaldes iestādes varēs izmantot savstarpējai oficiālai saziņai ar fiziskām un juridiskām personām, tādejādi samazinot drukātu dokumentu un pasta pakalpojumu izmantošanu. Elektroniskās adreses ieviešana nodrošinās ātrāku, ērtāku, drošāku un efektīvāku saziņu ar valsts pārvaldes iestādēm.

Likumprojekts paredz noteikt, kam būs pienākums lietot oficiālo elektronisko adresi; kārtību, kādā tiek izveidota un aktivizēta elektroniskā adrese, kārtību kādā piekļūst elektroniskās adreses kontam, anulē vai deaktivizē to, kā arī kārtību, kādā sūta dokumentus, izmantojot elektronisko adresi.

Elektroniskās adreses lietošana būs obligāta valsts pārvaldes iestādēm, tiesām, Uzņēmumu reģistra reģistros reģistrētajām personām un rezerves karavīriem. Savukārt fiziskās personas un Uzņēmumu reģistra reģistros nereģistrētās juridiskās personas varēs izveidot elektronisko adresi, piesakoties vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.latvija.lv.

Paredzams, ka Oficiālās elektroniskās adreses likums stāsies spēkā 2017.gada 1.janvārī. Valsts pārvaldes iestādes, fiziskās personas un Uzņēmumu reģistra reģistros nereģistrētās personas (piemēram, zvērināti notāri, zvērināti advokāti) elektronisko adresi varēs sākt lieto ne vēlāk kā no 2018.gada 1.janvāra. Savukārt Uzņēmumu reģistra reģistros reģistrētās personas (piemēram, komersanti, biedrības un nodibinājumi) elektronisko adresi varēs sākt lieto ne vēlāk kā no 2018.gada 1.jūlija, bet zvērināti tiesu izpildītāji, maksātnespējas procesa administratori un tiesas elektronisko adresi varēs sākt lieto ne vēlāk kā no 2020.gada 1.janvāra.

Plašāka informācija: Santa Jonāte, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departamenta direktora vietniece, sabiedrisko attiecību vadītāja. Tālrunis: 67219185

 

INFORMĀCIJA

PMLP teritoriālo nodaļu darba laiks (izņemot Rīgas 1. nodaļu)

Pirmdiena 09:00 - 16:30
Otrdiena 09:00 - 16:30
Trešdiena 09:00 - 16:30
Ceturtdiena 09:00 - 16:30
Piektdiena 09:00 - 16:00

Kontakti

Tālrunis informācijai
+371 67209400

sarunas var tikt ierakstītas
Tālruņi iepriekšējam pierakstam SKATĪT ŠEIT

Nodaļu atrašanās

facilities