Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas
Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvalde
homeSākums YouTube sitemapLapas karte Teksta versija

Pieņemti noteikumi par Naturalizācijas iesnieguma pieņemšanas un izskatīšanas kārtību

Otrdien, 24.septembrī, Ministru kabinets pieņēma noteikumus "Naturalizācijas iesnieguma pieņemšanas un izskatīšanas kārtība", kas izstrādāti atbilstoši Pilsonības likumā veiktajiem grozījumiem.

 

Ministru kabinets pieņēma noteikumus "Naturalizācijas iesnieguma pieņemšanas un izskatīšanas kārtība", kas izstrādāti atbilstoši Pilsonības likumā veiktajiem grozījumiem. Regulējums attiecībā uz naturalizējamo personu dubultās pilsonības izveidošanās nosacījumiem mainīsies no 2013.gada 1.oktobra.

Noteikumi nosaka personu naturalizācijas iesniegumam pievienojamos dokumentus un to iesniegšanas kārtību ārzemniekiem, kuri nav Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas dalībvalsts, Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalsts pilsoņi, Austrālijas Savienības, Brazīlijas Federatīvās Republikas vai Jaunzēlandes pilsoņi. Pamatojoties uz šo regulējumu, visiem ārzemniekiem, kas nav šo iekļauto valstu sarakstā, būs jāatsakās no iepriekš iegūtās pilsonības, lai kļūtu par Latvijas pilsoni.

Sakarā ar to, ka grozījumi Pilsonības likumā jēdzienu pastāvīgā dzīvesvieta skaidro kā personas faktisko dzīvesvietu, kuru persona var apliecināt, iesniedzot pierādījumus, kas apstiprina šo faktu, (ziņas par deklarēto dzīvesvietu ir Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes rīcībā), noteikumi paredz, ka pilsonības pretendentam būs jāiesniedz dzīvesvietu apliecinoši dokumenti, piemēram, pašvaldības izziņa vai cits dokuments, kas apliecina personas faktisko dzīvesvietu.

Tāpat noteikumos atrunāts, kādus dokumentus iesniedz kāds no bērna vecākiem, lai viņa bērns līdz 15 gadu vecumam varētu iegūt Latvijas pilsonību naturalizācijas kārtībā. Galvenās izmaiņas nosaka, ka turpmāk dokumentus par bērna uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā varēs iesniegt arī viens no vecākiem, nevis abi vecāki, kā tika noteikts iepriekš.

 

Laura Laiva
PMLP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr.67219185,
E-pasts: laura.laiva@pmlp.gov.lv

INFORMĀCIJA

PMLP teritoriālo nodaļu darba laiks (izņemot Rīgas 1. nodaļu)

Pirmdiena 09:00 - 16:30
Otrdiena 09:00 - 16:30
Trešdiena 09:00 - 16:30
Ceturtdiena 09:00 - 16:30
Piektdiena 09:00 - 16:00

Kontakti

Tālrunis informācijai
+371 67209400

sarunas var tikt ierakstītas
Kontakti iepriekšējam pierakstam SKATĪT ŠEIT

Nodaļu atrašanās

facilities