Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas
Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvalde
homeSākums YouTube sitemapLapas karte Teksta versija

Pilsonības un migrācijas pārvalde aicina paziņot par citas valsts pilsonības iegūšanu

Grozījumi Pilsonības likumā, kas pieļauj dubultpilsonības iespēju, stāsies spēkā šā gada 1.oktobrī. Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde jau šobrīd aicina Latvijas pilsoņus, kuri ieguvuši citas valsts pilsonību, par to paziņot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā vai tuvākajā Latvijas diplomātiskajā pārstāvniecībā.

Grozījumi Pilsonības likumā paredz, ka Latvijas pilsonība ir saglabājama personām, kuras ir ieguvušas:

  • citas Eiropas Savienības dalībvalsts vai Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas dalībvalsts pilsonību;
  • citas Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) dalībvalsts pilsonību;
  • Austrālijas Savienības, Brazīlijas Federatīvās Republikas vai Jaunzēlandes pilsonību;
  • tādas valsts pilsonību, ar kuru Latvija ir noslēgusi līgumu par dubultās pilsonības atzīšanu (šobrīd neviens līgums nav noslēgts);
  • iepriekš neminētas valsts pilsonību, ja saistībā ar svarīgām valsts interesēm būs saņemta Ministru kabineta atļauja saglabāt dubulto pilsonību;
  • iepriekš neminētas valsts pilsonību, ja tā iegūta automātiski (ex lege), apprecoties vai adopcijas dēļ.

Latvijas pilsoņu bērniem dubultā pilsonība ir iepējama saskaņā jau ar spēkā esošajām Pilsonības likuma normām, turklāt tā ir iespējama ar jebkuru valsti.

Vienlaicīgi vēršas uzmanību, ka grozījumi Pilsonības likumā paredz, ka Latvijas pilsonis, kuram līdz pilngadības sasniegšanai ir izveidojusies dubultā pilsonība ar neatļauto valsti, pēc pilngadības sasniegšanas līdz 25 gadu vecumam būs jāizvēlas saglabāt Latvijas vai neatļautās valsts pilsonību. Šis pienākums neattieksies uz Latvijas pilsoni, kuram Latvijas pilsonība reģistrēta kā trimdinieku pēctecim vai arī dubultā pilsonība izveidojusies ar atļauto valsti.

Personas, kuras reģistrēs Latvijas pilsonību, jo latvieši vai līvi, vai arī trimdinieki, drīkstēs saglabāt dubulto pilsonību ar jebkuru valsti.

Lai gan grozījumi Pilsonības likumā stāsies spēkā 2013.gada 1.oktobrī, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde jau šobrīd aicina Latvijas pilsoņus, kuri ieguvuši citas valsts pilsonību, pildīt Iedzīvotāju reģistra likuma 15.pantā noteikto, proti, paziņot par citas valsts pilsonības iegūšanu.

Lai paziņotu par citas valsts pilsonības iegūšanu, Latvijas pilsoņiem jāvēršas jebkurā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā vai tuvākajā Latvijas diplomātiskajā pārstāvniecībā, līdzi ņemot Latvijas pilsoņa pasi un dokumentu, kas apliecina citas valsts pilsonības esamību, piemēram, pase, personas apliecība vai pilsonības sertifikāts.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde atgādina, ka saskaņā ar Pilsonības likumu, ja Latvijas pilsoni saskaņā ar ārvalsts likumiem var vienlaikus uzskatīt arī par attiecīgās ārvalsts pilsoni, tiesībattiecībās ar Latvijas Republiku viņš uzskatāms vienīgi par Latvijas pilsoni.

Personas, kuras zaudējušas Latvijas pilsonību saistībā ar atļautās valsts pilsonības iegūšanu, iesniegumu Latvijas pilsonības atjaunošanai varēs iesniegt no 2013.gada 1.oktobra. Detalizēta informācija par iesniedzamajiem dokumentiem tiks ievietota Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājas lapā pēc attiecīgo Ministru kabineta noteikumu pieņemšanas.

 

Laura Laiva

PMLP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr.67219185,

laura.laiva@pmlp.gov.lv

INFORMĀCIJA

PMLP teritoriālo nodaļu darba laiks (izņemot Rīgas 1. nodaļu)

Pirmdiena 09:00 - 16:30
Otrdiena 09:00 - 16:30
Trešdiena 09:00 - 16:30
Ceturtdiena 09:00 - 16:30
Piektdiena 09:00 - 16:00

Kontakti

Tālrunis informācijai
+371 67209400

sarunas var tikt ierakstītas
Kontakti iepriekšējam pierakstam SKATĪT ŠEIT

Nodaļu atrašanās

facilities