Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas
Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvalde
homeSākums YouTube sitemapLapas karte Teksta versija

Izstrādāts Latvijas pilsonības iegūšanas ceļvedis – konsultants

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) ir izstrādājusi un ieviesusi e-pakalpojumu „Latvijas pilsonības iegūšanas ceļvedis – konsultants”

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) ir izstrādājusi un ieviesusi e-pakalpojumu „Latvijas pilsonības iegūšanas ceļvedis – konsultants”, kas pieejams PMLP mājas lapā: www.pmlp.gov.lv, sadaļā ''Pilsonības iegūšana un zaudēšana''. Šis e-pakalpojums ļaus ikvienai personai neatkarīgi no atrašanās vietas un laika uzzināt par savām individuālajām iespējām kļūt par Latvijas pilsoni, kā arī uzzināt par veicamajām procedūrām un nepieciešamajiem dokumentiem pilsonības iegūšanai. Jautājumi un atbildes, kas ietvertas ceļvedī - konsultantā, sagatavotas atbilstoši grozījumiem Latvijas Pilsonības likumā, kas stājas spēkā 2013.gada 1.oktobrī. Ceļvedī iekļauta arī informācija par atvieglojumiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām naturalizācijas procesā.

Uzzini par iespēju iegūt pilsonību - Latvijas pilsonības iegūšanas ceļvedis – konsultants

Latvijas pilsonības iegūšanas ceļvedis – konsultants izstrādāts Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda 2011.gada programmas projekta „Informatīva atbalsta sniegšana trešo valstu valstspiederīgajiem par Latvijas pilsonības iegūšanas iespējām” (IF/2011/1.a./6) ietvaros.

 

Minētais elektroniskais pakalpojums ir tikai viens no pasākumiem, kas tika veikts Projekta ietvaros, lai uzlabotu informācijas kvalitāti par Latvijas pilsonības iegūšanas jautājumiem. Projekta ietvaros tika veikts kvalitatīvais pētījums „Par trešo valstu valstspiederīgo un Latvijas nepilsoņu viedokli par Latvijas pilsonību un iemesliem, kas veicina vai kavē pilsonības iegūšanu”, tika izstrādāts informatīvs materiāls – „Ceļš uz Latvijas pilsonību”, kas būs pieejams PMLP teritoriālo nodaļu apmeklētājiem, kā arī šā gada maijā un jūnijā Daugavpilī, Liepājā un Rīgā organizētas informācijas dienas, kurās varēja uzzināt par Latvijas pilsonības iegūšanas iespējām, naturalizācijas eksāmenu prasībām, kā arī veikt zināšanu pārbaudi, gatavojoties naturalizācijas pārbaudījumiem.

 

Informāciju sagatavoja:
Naturalizācijas pārvaldes vadītājs
Igors Gorbunovs
67219675

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde. 75% no projekta finansē Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds, nacionālais līdzfinansējums – 25%.

INFORMĀCIJA

PMLP teritoriālo nodaļu darba laiks (izņemot Rīgas 1. nodaļu)

Pirmdiena 09:00 - 16:30
Otrdiena 09:00 - 16:30
Trešdiena 09:00 - 16:30
Ceturtdiena 09:00 - 16:30
Piektdiena 09:00 - 16:00

Kontakti

Tālrunis informācijai
+371 67209400

sarunas var tikt ierakstītas
Kontakti iepriekšējam pierakstam SKATĪT ŠEIT

Nodaļu atrašanās

facilities