Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas
Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvalde
homeSākums YouTube sitemapLapas karte Teksta versija

Latvijas diasporas locekļi varēs norādīt vienu papildu adresi Latvijā vai ārvalstī

Otrdien, 28. maijā, Ministru kabinets atbalstīja likumprojektu “Grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā”, kas paredz, ka persona, kurai ir norādīta adrese ārvalstī, būs atļauts norādīt vienu papildu adresi vai nu Latvijā, vai ārvalstī.

Grozījumi tika izstrādāti, lai īstenotu Diasporas likumā paredzēto, - lai atvieglotu remigrāciju, diasporas locekļiem ir tiesības papildus dzīvesvietas adresei ārvalstī norādīt vienu papildus adresi Latvijā. Papildu adrese  Latvijā diasporas locekļiem tiesisko seku ziņā būs uzskatāma par līdzvērtīgu deklarētajai dzīvesvietas adresei Latvijā attiecībā uz bērnu uzņemšanu vispārējās izglītības iestādēs, arī pirmsskolas izglītības iestādēs, un profesionālās izglītības iestādēs, kā arī citos normatīvajos aktos paredzētos gadījumos.

Grozījumi paredz, ka personai, kurai ir deklarētā dzīvesvieta Latvijā, turpmāk varēs norādīt tikai vienu papildu adresi, ko varēs norādīt ne tikai Latvijā, kā tas ir šobrīd, bet arī ārvalstī, kā arī to mainīt vai izbeigt.

Jāpiebilst, ka līdz šim personai varēja būt neierobežots papildu adrešu skaits, un bieži vien persona, iesniedzot dzīvesvietas deklarēšanas veidlapu, nenorāda precīzu uzturēšanās laiku papildu adresē. Tāpat sākotnēji tika norādītas vairākas adreses, kas laika gaitā zaudēja aktualitāti, bet, tā kā tās varēja precizēt tikai, iesniedzot jaunu dzīvesvietas deklarāciju, tad personas bieži vien negribēja formāli pārdeklarēties, precizējot ziņas par papildu adresēm. Tādējādi tika veicināta neaktuālu ziņu esamība Iedzīvotāju reģistrā.

Likuma grozījumi stāsies spēkā 2020. gada 1. janvārī.

Informāciju sagatavoja:

PMLP Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departaments

prese@pmlp.gov.lv, 67219561

 

 

 

INFORMĀCIJA

PMLP teritoriālo nodaļu darba laiks (izņemot Rīgas 1. nodaļu)

Pirmdiena 09:00 - 18:00
Otrdiena 08:30 - 16:00
Trešdiena 08:30 - 16:00
Ceturtdiena 08:30 - 16:00
Piektdiena 09:00 - 15:00

Kontakti

Tālrunis informācijai
+371 67209400

P, O, T, C  plkst. 9:00 - plkst. 16:30
Piektdien plkst. 9:00 - plkst. 15:00
Sarunas var tikt ierakstītas!

Kontakti iepriekšējam pierakstam SKATĪT ŠEIT

Nodaļu atrašanās

facilities