Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas
Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvalde
homeSākums YouTube sitemapLapas karte Teksta versija

PMLP uzsāks paziņojumu izsūtīšanu vēlētājiem par Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) šonedēļ sāks paziņojumu par Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām sagatavošanu un izsūtīšanu. Ar paziņojumiem vēlētāji tiks informēti par EP vēlēšanu dienu, vēlēšanu iecirkni, kurā jābalso, kārtas numuru iecirkņa vēlētāju sarakstā un iecirkņa darba laiku. Plānots, ka šādas vēstules pa pastu uz deklarētās dzīvesvietas adresi Latvijā vēlētāji saņems tuvāko divu nedēļu laikā.

Paziņojumi tiks nosūtīti visiem balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem, kuriem ir spēkā esoša dzīvesvietas deklarācija kādā no Latvijas pašvaldībām. Pavisam plānots sagatavot un vēlētājiem izsūtīt 1 388 858  vēstules. 

Ja tuvāko divu nedēļu laikā vēlētājs paziņojumu nesaņems, savs vēlēšanu iecirknis jānoskaidro pašam. To jau pašlaik var izdarīt tiešsaistē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā www.pmlp.gov.lv sadaļā “E-pakalpojumi/Vēlēšanas” izvēloties e-pakalpojumu „Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana”. Tāpat noskaidrot iecirkni, kurā jābalso, iespējams arī, zvanot uz Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālruni 67049999. Tālruņa darba laiks – darba dienās no pulksten 8.00 līdz 20.00, 24. un 25. maijā - no pulksten 7.00 līdz 24.00.

Ja pašvaldības sākotnēji piešķirtais vēlēšanu iecirknis nav balsošanai ērts, līdz 7. maijam, iecirkni iespējams mainīt uz jebkuru citu vēlēšanu iecirkni Latvijā vai ārvalstīs.

Iecirkni var nomainīt elektroniski, tiešsaistē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā www.pmlp.gov.lv sadaļā “E-pakalpojumi/Vēlēšanas” izvēloties e-pakalpojumu „Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana un maiņa”. Lai nomainītu iecirkni elektroniski, ir nepieciešams autentificēties, izmantojot droša elektroniskā paraksta viedkarti vai personas apliecību (eID) vai izmantojot internetbankas autentifikācijas līdzekli. 

Tāpat pieteikumu par iecirkņa maiņu no pirmdienas, 18. marta, varēs iesniegt arī klātienē jebkuras pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē vai Latvijas Republikas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Mainot iecirkni klātienē, jāuzrāda pase vai personas apliecība.

EP vēlēšanas Latvijā notiks sestdienā, 25. maijā. Vēlēšanu iecirkņi balsošanai būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00. EP vēlēšanās visās ES dalībvalstīs vēlētāju uzskaitei lieto Vēlētāju reģistru, kas nozīmē, ka katrs balsstiesīgais pilsonis ir iekļauts noteikta iecirkņa vēlētāju sarakstā, kurā jābalso vēlēšanās. Citā iecirknī balsot nevar.

21., 22. un 23.maijā visos Latvijas vēlēšanu iecirkņos dažas stundas dienā būs iespēja nobalsot iepriekš. Balsošanas dokuments Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir pase vai personas apliecība (eID). Vēlētājiem, kuriem ir tikai personas apliecība, šajās vēlēšanās vēlētāja apliecība nebūs nepieciešama.

Latvijas pilsoņi, kuri dzīvo ārvalstīs, EP vēlēšanās var piedalīties, balsojot pa pastu vai kādā no ārvalstīs izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem. Gan pasta balsošanai, gan balsošanai vēlēšanu iecirknī ārvalstīs jāreģistrējas iepriekš.

Pasta balsošanai iespējams reģistrēties līdz 13. aprīlim diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās vai līdz 25. aprīlim – pasta balsošanas iecirknī Rīgā, Centrālās vēlēšanu komisijas telpās. Tāpat pasta balsošanai iespējams reģistrēties tiešsaistē, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā www.pmlp.gov.lv sadaļā “E-pakalpojumi/Vēlēšanas”, izvēloties e-pakalpojumu Reģistrācija balsošanai pa pastu vēlētājiem, kuri uzturas ārvalstīs.

Savukārt pieteikties balsošanai kādā no ārvalstīs izveidotajiem iecirkņiem varēs no 16. marta līdz 7. maijam Latvijas Republikas diplomātiskajās vai konsulārajās pārstāvniecībās, jebkurā dzīvesvietas deklarēšanas iestādē Latvijā vai tiešsaistē, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā www.pmlp.gov.lv sadaļā “E-pakalpojumi/Vēlēšanas”, izvēloties e-pakalpojumu Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana un maiņa.

Tiesības piedalīties EP vēlēšanās ir arī citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas Latvijā. Lai izmantotu balsstiesības Latvijā, šiem vēlētājiem jāiesniedz pieteikums Centrālajā vēlēšanu komisijā līdz 25. aprīlim.

informāciju sagatavoja:

PMLP Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departaments

prese@pmlp.gov.lv, 67219561

CVK Informācijas nodaļa
tālr. 67814900

14.03.2019.

 

 

 

INFORMĀCIJA

PMLP teritoriālo nodaļu darba laiks (izņemot Rīgas 1. nodaļu)

Pirmdiena 09:00 - 16:30
Otrdiena 09:00 - 16:30
Trešdiena 09:00 - 16:30
Ceturtdiena 09:00 - 16:30
Piektdiena 09:00 - 16:00

Kontakti

Tālrunis informācijai
+371 67209400

sarunas var tikt ierakstītas
Tālruņi iepriekšējam pierakstam SKATĪT ŠEIT

Nodaļu atrašanās

facilities