Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas
Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvalde
homeSākums YouTube sitemapLapas karte Teksta versija

Kosovas delegācija iepazīst Latvijas pieredzi

No š.g. 22. līdz 25. oktobrim Eiropas Savienības apmācību projekta (Twinning) "Kosovas institūciju stiprināšana efektīvas migrācijas pārvaldē" ietvaros, Latvijā norisinājās Kosovas delegācijas vizīte.

Tās mērķis bija dalīties Latvijas pieredzē par patvēruma, integrētās robežpārvaldības un nelegālās migrācijas pārvaldības jautājumiem. Izpētes vizītes laikā Kosovas kolēģi no Iekšlietu ministrijas Pilsonības, patvēruma un migrācijas departamenta, kā arī Robežpolicijas iepazinās ar Pārvaldes darbu un praksi ar patvēruma procedūru, uzņemšanas standartu nodrošināšanu, kā arī viesojās patvēruma meklētāju centrā Muceniekos. Tāpat arī ārvalstu viesi tika informēti par Pārvaldes darbu un uzdevumiem nelegālās migrācijas jautājumu risināšanā. Savukārt Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) Latvijas biroja vadītājs Ilmārs Mežs Kosovas pārstāvjiem pastāstīja par IOM darbu ar brīvprātīgas atgriešanas programmu īstenošanu un to ietvaros nodrošināto reintegrācijas palīdzību. Vizītes laikā ārvalstu delegācija viesojās arī Valsts robežsardzē, kur tika iepazīstināti ar jautājumiem par integrētās robežpārvaldības īstenošanu, informācijas apmaiņas un riska novērtēšanas mehānismiem, kā arī devās uz Daugavpili, lai aplūkotu Silenes robežšķērsošanas punktu.

Kā novērtēja paši Kosovas delegācijas pārstāvji, šī izpētes vizīte bija ļoti vērtīga un tās ietvaros tika iepazīta Latvijas pieredze, no kā Kosova var mācīties un pārņemt labo praksi.

Projekts "Kosovas institūciju stiprināšana efektīvas migrācijas pārvaldē" tiks īstenots līdz 2019. gada 1. martam.

 

Informāciju sagatavoja:

PMLP Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departaments

prese@pmlp.gov.lv, 67219561

 

 

INFORMĀCIJA

PMLP teritoriālo nodaļu darba laiks (izņemot Rīgas 1. nodaļu)

Pirmdiena 09:00 - 16:30
Otrdiena 09:00 - 16:30
Trešdiena 09:00 - 16:30
Ceturtdiena 09:00 - 16:30
Piektdiena 09:00 - 16:00

Kontakti

Tālrunis informācijai
+371 67209400

sarunas var tikt ierakstītas
Kontakti iepriekšējam pierakstam SKATĪT ŠEIT

Nodaļu atrašanās

facilities