Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas
Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvalde
Sākums Lapas karte Grafiskā versija

Veiksmīgi noslēdzies skolēnu konkurss “Saliedēti dažādībā”

2018. gada 25. un 26. aprīlī Saulkrastos, Minhauzena Undā sirsnīgā un draudzīgā gaisotnē norisinājās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi organizētā projektu konkursa Rīgas jauniešiem  “Saliedēti dažādībā” noslēguma pasākums. 

Konkursa mērķis ir veicināt skolu jaunatnes tiesisko izglītošanu par pilsonības, sabiedrības integrācijas, cilvēktiesību jautājumiem, veicināt izpratni par valstī notiekošajiem demokrātijas procesiem, kā arī sekmēt jauniešu līdzdalību pilsoniskas un saliedētas sabiedrības veidošanā Latvijā. Projektu konkursā varēja piedalīties Rīgas vispārējās vidējās izglītības iestāžu 10. – 12. klašu izglītojamie un profesionālās vidējās izglītības mācību iestāžu audzēkņi, izveidojot komandu piecu skolēnu un viena pedagoga sastāvā.

Konkurss norisinājās 3 kārtās:

1.kārta – skolēnu projektu pieteikšana, prezentācija, atlase 01.11.2017. - 30.11.2017;
2.kārtā – projektu īstenošana 08.01.2018. - 15.04.2018;
3. kārta – noslēguma pasākums, erudīcijas konkurss un galvenās balvas ieguvēja noskaidrošana – 25.04.2018. - 26.04.2018.

Par galveno balvu finālā sacentās 3 komandas no Rīgas izglītības iestādēm. Pasākuma ietvaros skolēnu komandas prezentēja projektu rezultātus, dalījās to īstenošanas pieredzē un sacentās zināšanu konkursā.

Par konkursa “Saliedēti dažādībā” uzvarētājiem un 1. vietas ieguvējiem kļuva Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas komanda (pedagoģe Mārīte Gerharde) ar projektu “Pierādi savu iekšējo aktieri!”. Tā mērķis bija veicināt skolu jaunatnes tiesisko izglītošanu, sekmēt jauniešu līdzdalību pilsoniskas un saliedētas sabiedrības veidošanā Latvijā, kā arī sekmēt bērnos drošības sajūtu sabiedrībā un apgūt komandas darbu.

Projekta uzvarētāji – Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas komanda ar projektu “Pierādi savu iekšējo aktieri!”

Projekta ietvaros Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas komanda sadarbībā ar Rīgas 1.speciālo internātpamatskolu – attīstības centru janvārī uzsāka īstenot savu ieceri – izrādes scenārija izveidi un pielāgošanu iesaistītajiem dalībniekiem un lugas “Kā Garausis, Lielais dējējs, olas dēja” iestudēšanu. Reizi nedēļā notika mēģinājumi, savukārt iestudētā izrāde pirmizrādi piedzīvoja 4. aprīlī. Šāds pasākums bija vērtīgs un nozīmīgs attīstības centra bērniem un jauniešiem, lai viņi kļūtu atvērtāki un drošāki apkārtējā sabiedrībā, kā apstiprinājums tam bija ne tikai izrādes veidotājiem veltītie “paldies”, bet arī skatītāju un pašu dalībnieku sajūsma un prieks par rezultātu. Turklāt sadarbība turpinās, un izrāde tika vēlreiz parādīta Teātra festivālā bērniem ar speciālām vajadzībām “Mēs varam!” un arī 20. maijā notiks atkārtota izrāde.

2. vietu ieguva Rīgas Austrumu vidusskolas komanda ar projektu “Vienoti Olimpiskajā kustībā” (pedagoģe Irina Tihomirova), kura mērķis bija izglītot jauniešus pilsonības un sabiedrības integrācijas jautājumos caur olimpiskajām vērtībām, veicināt jauniešu līdzdalību sporta dzīvē un palielināt sporta nozīmi jauniešu ikdienas dzīvē. Projektam veltītais moto skan: “Saliedēti dažādībā zem olimpiskā karoga!”

Rīgas Austrumu vidusskolas komanda ar projektu “Vienoti Olimpiskajā kustībā”

3. vietu ieguva Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas komanda (pedagogs Kristers Dzenis) ar projektu “Mēs esam Latvija!”. Šis projekts bija veltīts, lai iesaistītu jauniešus diskusijās par Latviju, informētu par Latvijas tradīcijām un paražām izzinošās nodarbībās.  

Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas komanda ar projektu “Mēs esam Latvija!”

Projektu prezentācijas un Latvijas vēstures, likumdošana un kultūras zināšanas vērtēja žūrija, kuras sastāvā darbojās divi Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta un trīs Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāvji.

Uzvarētājkomanda  izlozēja vienu no četriem ceļojuma maršrutiem un vasarā dosies piecu dienu ceļojumā uz Poliju un Slovākiju.  Noslēguma pasākuma gaitā jauniešiem bija iespēja paplašināt savu redzesloku un zināšanas, apmeklējot divas lekcijas. Pirmajā lekcijā – diskusijā biedrības “Jaunatnes līderu koalīcija” pārstāve Inese Šubēvica aicināja jauniešus apzināties, kāda ir pilsoniskās līdzdalības būtība, kā arī Saeimas un pašvaldību vēlēšanu nozīme. Sarunas gaitā tika akcentētas iespējas, kā jaunieši var politiski līdzdarboties un kāpēc ir svarīgi būt pilsoniski aktīvam.  

Savukārt Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore, žurnāliste Gunta Sloga lekcijā par mediju pratību un kritisko domāšanu jauniešiem mācīja kā atšķirt kvalitatīvu informāciju no nekvalitatīvas vai pat manipulatīvas. Klātesošie uzzināja, kā dažādās digitālajās platformās publicētās ziņas spēj ietekmēt cilvēku viedokļus, kas ir viltus ziņas, kas ir jaunie mediji un ko nozīmē tradicionālo mediju krīze.

Pateicoties projektu gaitā gūtajai pieredzei un gandarījumam, noslēguma pasākuma dalībnieki atzina, ka dalība projektu aktivitātēs atstās neizdzēšamus iespaidus un vērtīgu pieredzi, kas sekmēs ierosmes līdzīgām idejām un darbiem nākotnē.

Noslēguma pasākuma dalībnieki kopā ar žūriju

Konkursa “Saliedēti dažādībā” mērķis ir veicināt skolu jaunatnes tiesisko izglītošanu par pilsonības, sabiedrības integrācijas, cilvēktiesību jautājumiem, veicināt izpratni par valstī notiekošajiem demokrātijas procesiem, kā arī sekmēt jauniešu līdzdalību pilsoniskas un saliedētas sabiedrības veidošanā Latvijā.

Konkursu Rīgas skolēniem “Saliedēti dažādībā” organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi.

 

Informāciju sagatavoja:

Zinta Gugane

RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta

Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas

starptautisko projektu koordinatore

e-pasts: zinta.gugane@riga.lv

INFORMĀCIJA

PMLP teritoriālo nodaļu darba laiks (izņemot Rīgas 1. nodaļu)

Pirmdiena 09:00 - 16:30
Otrdiena 09:00 - 16:30
Trešdiena 09:00 - 16:30
Ceturtdiena 09:00 - 16:30
Piektdiena 09:00 - 16:00

Kontakti

Tālrunis informācijai
+371 67209400

Tālruņi iepriekšējam pierakstam SKATĪT ŠEIT 

Nodaļu atrašanās