Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas
Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvalde
Sākums Lapas karte Grafiskā versija

UNHCR reģionālā pārstāvniecība sadarbībā ar PMLP dalās pieredzē bezvalstniecības jautājumos

23. februārī UNHCR reģionālā pārstāvniecība Ziemeļeiropā sadarbībā ar Pārvaldi organizēja ekspertu sanāksmi par bezvalstnieku identifikāciju un aizsardzību – labajām praksēm, rīcībpolitikas iespējām un izaicinājumiem.

Sanāksmes auditorija primāri bija Ziemeļvalstu reģions, kas savā praksē izmanto dažādas metodes bezvalstnieku identificēšanai migrācijas vai patvēruma procesos. Ekspertu sanāksme sniedza kopumā 24 dalībniekiem no Islandes, Zviedrijas, Dānijas, Somijas, Lietuvas, Francijas, Ungārijas un, protams, arī Latvijas labu iespēju iegūt padziļinātākas zināšanas par bezvalstniecības statusa noteikšanas procedūrām. Ar prezentāciju par Latvijas praksi uzstājās arī Pārvaldes pārstāve Sanda Cielēna (PSKN), iepazīstinot ar galvenajiem procedūras elementiem un daloties pieredzē ar citiem kolēģiem. Jāmin, ka Latvijas pieredze tiek augstu novērtēta, jo Latvija šobrīd ir vienīgā valsts reģionā, kam ir pilnībā izveidota bezvalstniecības statusa noteikšanas procedūra.

Tāpat arī ar ne mazāk aizraujošām un diskusiju veicinošām prezentācijām uzstājās Francijas pārstāvis, sniedzot ieskatu savas valsts bezvalstniecības procedūrā, Eiropas Bezvalstniecības tīkla pārstāvis, kas izklāstīja pasaules mēroga pieredzes šajā jautājumā, kā arī UNHCR Eiropas biroja pārstāve, kas pastāstīja par aktualitātēm bezvalstniecības statusa noteikšanas procedūrās Eiropā un pasaulē.

 

 

INFORMĀCIJA

PMLP teritoriālo nodaļu darba laiks (izņemot Rīgas 1. nodaļu)

Pirmdiena 09:00 - 16:30
Otrdiena 09:00 - 16:30
Trešdiena 09:00 - 16:30
Ceturtdiena 09:00 - 16:30
Piektdiena 09:00 - 16:00

Kontakti

Tālrunis informācijai
+371 67209400

Tālruņi iepriekšējam pierakstam SKATĪT ŠEIT 

Nodaļu atrašanās