Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas
Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvalde
Sākums Lapas karte Grafiskā versija

Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapā ir pieejams e-buklets bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu “Pirmie soļi ceļā uz darbu”!

Vēlamies informēt, ka Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājas lapā ir pieejams e-buklets bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu “Pirmie soļi ceļā uz darbu” latviešu, angļu, krievu, arābu un tigriņu valodās.

Saite uz bukletu https://begluintegracija.nva.gov.lv/

Saskaņā ar Rīcības plānā personu, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, pārvietošanai un uzņemšanai Latvijā noteikto, bukletā ir iekļauta informāciju par nodarbinātību un NVA pakalpojumiem, kā arī informācija par sociālo atbalstu, izglītību un mājokli, ko sniedz attiecīgās kompetentās institūcijas.

Tiklīdz ir iegūts bēgļa vai alternatīvais statuss un saņemta uzturēšanās atļauja, kā arī, atsevišķos gadījumos, ceļošanas dokuments, personām ir tiesības sākt strādāt Latvijā. Bēgļa vai alternatīvais statuss Latvijā nedod tiesības uz legālu darbu citās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Lai ātrāk un vieglāk atrastu darbu, aicinām vērsties pēc palīdzības Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).

NVA ir iestāde, kas palīdz Latvijas iedzīvotājiem, tai skaitā bēgļiem un personām, kuras ieguvušas alternatīvo statusu, atrast darbu. NVA Jums sniegs informāciju par vakancēm un atbalstu darba meklēšanā. NVA organizē latviešu valodas kursus, profesionālās izglītības un citus kursus, kā arī sniedz karjeras konsultācijas. Visi NVA pakalpojumi bezdarbniekiem un darba meklētājiem ir bez maksas.

 

INFORMĀCIJA

PMLP teritoriālo nodaļu darba laiks (izņemot Rīgas 1. nodaļu)

Pirmdiena 09:00 - 16:30
Otrdiena 09:00 - 16:30
Trešdiena 09:00 - 16:30
Ceturtdiena 09:00 - 16:30
Piektdiena 09:00 - 16:00

Kontakti

Tālrunis informācijai
+371 67209400

Tālruņi iepriekšējam pierakstam SKATĪT ŠEIT 

Nodaļu atrašanās